legalne uprawy konopi

Legalne uprawy konopi zmniejszają zorganizowaną przestępczość

Powstał nowy holenderski rząd, który nagłośnił swój plan związany z regulowaną uprawą konopi indyjskich. Ich zdaniem ten krok całkowicie zmniejszy liczbę grup przestępczych i zapewni bezpieczeństwo przemytników,. W celu zmian powstanie jedna organizacja, która będzie odpowiedzialna za uprawę. Siedziby z dostępnym towarem będą dostępne w 6 lub 10 gminach – poinformowała stacja RTL Nieuws. Te kwestie nie zostały jeszcze dopracowane, jednak została utworzona lista wpisu gmin, które chcą wziąć w eksperymencie. Rząd skupia się raczej na dużych i średnich gminach.

Według obowiązującego prawa w Holandii legalne coffeeshopy mogą sprzedawać konopie indyjskie, ale nadal nielegalna pozostaje uprawa. W życiu codziennym oznacza to, że kawiarnie zaopatrują się w towar od dilerów, co naraża ich na duże niebezpieczeństwo i wiele problemów. Jednym z głównych plusów wprowadzenia zmian jest zmniejszenie przestępczości zorganizowanej ale też niesie za sobą wiele korzyści w sferze medycznej. Marihuana uprawiana nielegalnie, nie jest pod żadnym kątem zbadana.

Więc tak naprawdę nie wiemy ile substancji szkodzących może w sobie zawierać. W projekcie każda sztuka ma być dokładnie przebadana. Dopiero wtedy będzie mogła wyjść na rynek. Zapytani właściciele coffeeshopów o źródło ironicznie odpowiadają, że „spada im z nieba”.

10 października 2017 roku opublikowano umowę Koalicyjną, w której zamieszczona została wzmianka na ten temat: „ Rząd ma zamiar rozpocząć eksperymenty, które będą przeprowadzane w 6 dużych i średnich gminach w celu określenia czy i jak można kontrolować uprawy konopi indyjskich w celach rekreacyjnych”. Po zakończeniu eksperymentu rząd rozważy, jakie działania należy podjąć. Liczba coffeeshopów znacznie spadła na przełomie ostatnich kat. W latach 90-tych było ich około 1500, a w 2016 zarejestrowano tylko 573. Pierwsza reakcja społeczeństwa była bardzo pozytywna. W pierwszych trzech tygodniach w teście udział wzięło 27 gmin. Nowa holenderska Koalicja to mało spotykane połączenie, aż czterech partii. Na czele stoi konserwatywno-Liberalna Ludowa Partia Wolności i Demokracji (DW), progresywna partia Demokracji 66 (D66), umiarkowany Apel Chrześcijańsko-Demokratyczny oraz Konserwatywna Unia Chrześcijańska.

2019-01-07 15:28:00

Dodaj komentarz