cheese logo

Cheese - Brytyjski Klasyk

Cheese to odmiana kultowa. Jej niepowtarzalny zapach i smak sprawiają, że odmiana ta nie może pomylić się z żadną innym gatunkiem konopi. Jest ona uwielbiana i znana na całym świecie. Jej popularność jest tak duża, że jest ona dostępna w wersji bez THC i jest sprzedawana w całej Unii Europejskiej.  

Historia Odmiany

Trzeba zaznaczyć, że oryginalny Cheese, dał początek tak wielu odmianom, że “Cheese” to mogłaby być osobna “rodzina” konopi. Historia pierwszych wersji tego gatunku są tak nietypowe jak jego zapach. W wielu przypadkach nowych odmian wiemy przynajmniej w jakim rejonie, okolicy lub mieście dana odmiana powstała. W tym wypadku znamy jednie kraj. Cheese powstał w Wielkiej Brytanii w późnych latach 80’tych. Nie tylko to jest niestandardowe w historii tej odmiany. W powstaniu, zdecydowanej większości “nowych” odmian, krzyżuje się różne odmiany. Mogą to być odmiany rdzennie powiązane z jakimś regionem geograficznym (odmiany typu landrace), bądź znane już odmiany. Jeżeli chodzi o Cheese, to jest to bardzo charakterystyczny, rzadki fenotyp klasycznej odmiany Skunk#1. Okazy tego fenotypu zostały najpierw wyizolowane a później skrzyżowane ze sobą w celu spotęgowania aromatu i smaku. Kiedy ktoś w UK stworzył ostateczną wersję oryginalnego Cheese’a rozpowszechnił ją po całym kraju w postaci klonów. Bardzo szybko rozprzestrzeniła się po za swój kraj pochodzenia i już w drugiej połowie lat 80’tych trafiła do Holenderskich i Hiszpańskich breeder’ów. Zostały one użyte do stworzenia niezliczonej ilości nowych gatunków cannabis. 

Cechy Cheese’a

Cheese produkuje niesamowite rośliny. Najbardziej charakterystyczną cechą jest zapach jaki wytwarzają podczas kwitnienia. Jest on niesamowicie intensywny. Już jedna roślina jest w stanie wyprodukować mocny odór, który zdominuje duże powierzchnie. Większa ich ilość powoduje wręcz drażnienie nozdrzy.  Naprawdę nie można tego doznania porównać do czegokolwiek innego. Krzaki osiągają średnią wysokość od 150 do 250cm. Posiadają piękny intensywny, ale nie ciemny, zielony kolor liści oraz kwiatów. Topy pokryte są białą warstwą żywicy i mają piękne brązowe “włoski”. Najbardziej charakterystycznym elementem tego gatunku konopi jest jego smak. Wielu opisuje, że odmiana ta smakuje jak marihuanowa wersja dojrzałego sera Cheddar. Pochodzi on od Skunka więc na pewno znajdą się w nim takie nuty. Dym jest bardzo “ciężki” i gęsty. Główną charakterystyką jest intensywność tego smaku, kiedy pali się kwiaty tej odmiany. Jest to wspaniałe doznanie dla zmysłu smaku i zapachu. Chwilę później zupełnie innym doświadczeniem będzie jej efekt na ciało i umysł.  Jest to odmiany hybrydowa o bardzo zbalansowanym działaniu. Relxuje Ciało i jednocześnie daje przyjemną euforię. Poziomy THC podaje się między 17 a 20%. W oryginalnej wersji Cheese miał dość sporo CBD. W obecnych nowych wersjach różnie bywa z poziomami tego legalnego kanabinoidu. Jest ona bardzo mocna i stabilna genetycznie. Odporna na pleśń i zarazy. Jej geny są mocno polecane dla kultywatorów, którzy dosłownie rozpoczynają swoją przygodę.  

Cudownie Serowy

Cheese jako odmiana rozpowszechniła się na całym świecie. Po dzień dzisiejszy bardzo popularna w coffeshopach w Hollandii. Bardzo często spotkać w Green House coffeshop’s w Amsterdamie w wersji Exodus Cheese. Pojawia się na wielu stoiskach na Duńskiej, Chritianii, i jest dostępna w wielu dyspozytorniach w Stanach Zjednoczonych. Po tylu latach jest bardzo wiele odmian, które powstały z odmiany chees. Sam osobiście bardzo cenie sobie Kuchi z firmy Devil’s Harvest Seeds, która dostępna jest w wielu Amsterdamskich coffeshopach. Genialne połączenie oryginalnego Cheese z OG Kush. Bardzo chwalona za zbliżoność do pierwotnej odmiany jest auto kwitnąca wersja Cheese Auto od firmy Dinafem. Jeżeli tylko masz możliwość, to spróbuj tego gatunku konopi, na pewno nigdy nie zapomnisz tego smaku i zapachu serka.  

2021-04-28 00:15:52

Dodaj komentarz