Badanie pokazuje, że marihuana obniża ciśnienie krwi u pacjentów z nadciśnieniem

Badanie pokazuje, że marihuana obniża ciśnienie krwi u pacjentów z nadciśnieniem

Nowe badanie, które dotyczyło ciśnienia krwi u osób starszych z nadciśnieniem, wykazało związek pomiędzy używaniem marihuany a obniżeniem skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi, co jest istotne dla osób cierpiących na te dwie dolegliwości.

Badanie przeprowadzone przez Ran Abuhasira, M.D., z Ben-Gurion University of the Negev i jego zespół opublikowane w styczniu tego roku, dotyczyło pacjentów w wieku 60 lat i starszych z nadciśnieniem posiadających receptę na medyczną marihuanę. W ramach badania monitorowano częstotliwość ich zażywania oraz ciśnienie krwi. Aktywnie używali marihuany do leczenia swoich schorzeń. W ciągu trzech miesięcy pacjenci poddawani byli badaniom krwi, monitorowaniu i innym procedurom medycznym.

Nowe badanie wykazało, że marihuana może potencjalnie obniżać ciśnienie krwi u osób starszych z nadciśnieniem.

Badacze przyjrzeli się łącznie 26 pacjentom konopi, z których dokładnie 53,8% stanowiły kobiety. Wyniki badań wykazały, że ciśnienie krwi było ogólnie niższe u osób z nadciśnieniem, które konsekwentnie używały medycznej marihuany. Chociaż nie zaobserwowano dużych zmian w wynikach badań EKG badanych pacjentów.

W badaniu stwierdzono, że „odsetek normalnych dipperów zmienił się z 27,3% przed leczeniem do 45,5% po jego zakończeniu„.W odniesieniu do osób, u których poziom ciśnienia krwi obniżył się. „Nie zaobserwowano znaczących zmian w różnych parametrach metabolicznych ocenianych przez badania krwi, pomiary antropometryczne czy badanie EKG„.

Stosowanie medycznej marihuany gwałtownie wzrasta w ciągu ostatnich kilku lat, przy czym ludzie starsi są najszybciej rosnącą grupą” – stwierdzono. „Mimo to, dowody na bezpieczeństwo sercowo-naczyniowe stosowania marihuany są skąpe. Celem tego badania była ocena wpływu marihuany na ciśnienie krwi, częstość akcji serca i parametry metaboliczne u osób starszych z nadciśnieniem tętniczym.

Na podstawie monitorowanych poziomów, ciśnienie krwi osiągnęło najniższy punkt po około trzech godzinach od spożycia marihuany przez uczestników badania, poprzez palenie kwiatów lub wapowanie i spożywanie ekstraktów. Obniżenie ciśnienia krwi było również wyraźniejsze w nocy, co może mieć związek z powiązania między używaniem konopi, a łagodzeniem bólu.

Osoby starsze i konopie indyjskie

Podczas gdy seniorzy są najszybciej rosnącą grupą demograficzną wśród osób stosujących marihuanę, nie ma zbyt wielu badań na temat tego, jak i dlaczego ją spożywają. Z tego powodu, jak również z powodu implikacji, jakie ma to dla nadciśnienia i ciśnienia krwi, jest to bardzo ważne badanie.

Wśród osób starszych z nadciśnieniem, leczenie konopiami indyjskimi przez trzy miesiące było związane z obniżeniem całodobowej wartości skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi. Z zenitem po trzech godzinach od podania konopi” – stwierdzono w podsumowaniu badania.

Badania te są istotne. Pokazują, że istnieje związek pomiędzy używaniem konopi indyjskich, a obniżeniem ciśnienia krwi u osób z nadciśnieniem. Aby utrzymać ciśnienie krwi w ryzach, pacjenci medyczni cierpiący na nadciśnienie mogą w przyszłości korzystać z recept na marihuanę. Ponadto, wyniki te stanowią ważny element badań nad używaniem marihuany przez seniorów. W tym sektorze występują poważne braki.

_____
Nasiona konopi zakupisz na panpestka.pl
2021-02-13 16:20:00

Dodaj komentarz