flaga uk, dziecko, liść konopii

BREXIT: Matka chorego na epilepsję dziecka w Wielkiej Brytanii dostała pozwolenie na marihuanę

legalne uprawy konopi

Hannah Deacon, matka 9-letniego Alfiego Dingleya, cierpiącego na ciężką padaczkę, jest jedną z osób, na które Brexit będzie miał największy wpływ, kiedy kraj oswoi się z rzeczywistością opuszczenia Unii Europejskiej. Będzie można nadal kontynuować import oleju z konopi z Holandii przez co najmniej kolejne sześć miesięcy.

Pacjenci stosujący konopie indyjskie w Wielkiej Brytanii będą mieli znacznie trudniejszy dostęp do swoich leków z powodu zmieniających się przepisów importowych w związku z Brexitem.

Walka o dostęp do leków ratujących życie

Źródło Zdjęcia: unsplash

Alfie, pochodzący z Warwickshire w Anglii, polega na importowanym oleju. Pomaga mu w leczeniu napadów, a przestawienie się na inny produkt nie jest dla niego bezpieczne. Matka czuje ulgę, że przynajmniej zyskała trochę więcej czasu na podjęcie kolejnych kroków. Chociaż ma czas do 1 lipca, aby polegać na importowanym oleju dostarczanym do jej kraju.

Brytyjski Minister Zdrowia obiecał matce chorego chłopca, że poszukiwane jest „trwałe rozwiązanie” jej kryzysu. W międzyczasie dano jej spokój.

Stan Alfiego jest poważny, ponieważ cierpi on na rzadką odmianę padaczki, która może powodować nawet 150 napadów tygodniowo. Niewiele pomagało na jego stan, ale wtedy spróbował leku na bazie konopi z Holandii w 2017 roku. To zmieniło jego życie. Matka, szczęśliwa, że w końcu znalazła coś, co pomogło jej synowi, złożyła petycję, aby zezwolić na import leku.

Początkowo problemy matki zostały rozwiązane, a Alfie miał się lepiej. Potem nastąpił Brexit i rodzina dowiedziała się, że import leku na receptę nie będzie już legalny. Rząd twierdził, że Alfie może otrzymywać leki alternatywne. Eksperci twierdzą jednak, że jest zależny od tego konkretnego leku, który był importowany.

Według profesora Mike’a Barnesa, neurologa, lek Alfiego, Bedrolite, musi być utrzymywany jako reżim, ponieważ zmiana oleju z konopi „nie jest jak zamiana jednego rodzaju aspiryny na inny„.

Deacon czuje ulgę, że istnieje przynajmniej tymczasowe rozwiązanie i lek Alfiego może być nadal bezpiecznie dostarczany. Nie jest to jej pierwszy wybór i szuka stałego rozwiązania. Wezwała również Wielką Brytanię do „zakończenia cierpienia rodzin”, która nadal musi „zbierać ogromne sumy pieniędzy na prywatne recepty„.

Rozwiązania mogą być znalezione kiedy jest chęć. Alfie pozostaje zdrowy i dobrze się czuje dzięki swojej recepcie NHS. Nie muszę się martwić każdego dnia o zbieranie tysięcy funtów, aby zapłacić za jego lekarstwa.

Profesor Barnes, który popiera matkę chorego dziecka i inne rodziny starające się utrzymać legalne recepty swoim dzieciom po Brexicie, podkreśla, że niezwykle ważne jest, aby dowiedzieć się, jak nadal importować olej z konopi indyjskich. Stwierdził, że dzieci, które na nim polegają, są w „dramatycznej potrzebie bezpiecznego kanału dostaw„.

Dzieci z epilepsją mogą bardzo szybko stać się niezwykle chore jeśli nie otrzymają swoich leków. Pacjenci nie mogą być łatwo przenoszeni z jednego leku z medycznej marihuany na drugi” – twierdzi.

Więcej pacjentów w Wielkiej Brytanii polegających na importowanym oleju z konopi może mieć tymczasową ulgę. Do czasu znalezienia bardziej trwałego rozwiązania.

____
Nasiona wybranych przez ciebie szczepów znajdziesz na panpestka.pl
2021-02-02 16:20:00

Dodaj komentarz