Co czyni marihuanę lekarstwem?

Źródło Zdjęcia: naturalremedymd.com

Żyjemy w ironicznych czasach: roślina, która została oznaczona jako przestępcza i niebezpieczna, przynosi bezkonkurencyjną ulgę w różnych objawach i stanach chorobowych. Szczepy marihuany przynoszą różnorakie efekty lecznicze, ale w konfrontacji z pytaniem, jak spożycie marihuany może być dla ciebie dobre, nie każdy wie, jak na to zareagować.
To krótkie spojrzenie na chemię marihuany ma na celu uzbroić Cię w podstawową wiedzę o tym, jak marihuana wpływa na mózg i ciało. Nie tylko lepiej zrozumiesz swoje lekarstwa, ale będziesz mógł również nauczyć innych, dlaczego marihuana może być naprawdę skutecznym lekarstwem dla pacjentów cierpiących na niezliczone dolegliwości.

Czym są Cannabinoidy?

Jednym z wielu słów, które należy do słownictwa każdego pacjenta marihuany medycznej, jest kannabinoid. Kannabinoidy (np. THC i CBD) to związki chemiczne wydzielane przez kwiaty marihuany, które przynoszą ulgę w szeregu objawów, w tym w bólu, mdłościach, lęku i zapaleniu. Działają one jak lecznicza magia, imitując związki, które nasz organizm naturalnie wytwarza, zwane endokanabinoidami, które aktywują się w celu utrzymania wewnętrznej stabilności i zdrowia. Mówiąc prościej, kompleksowy system pośredniczy w komunikacji między komórkami, a w przypadku niedoboru lub problemu z naszym systemem endokannabinoidów pojawiają się nieprzyjemne objawy i fizyczne komplikacje.

Kiedy konopie indyjskie są spożywane, kannabinoidy wiążą się z miejscami receptorów w całym naszym mózgu (receptory zwane CB-1) i organizmie (CB-2). Różne kannabinoidy mają różny wpływ w zależności od tego, z jakimi receptorami się wiążą. Na przykład, THC wiąże się z receptorami w mózgu, podczas gdy CBN (cannabinol) ma silne powinowactwo do receptorów CB-2 znajdujących się w całym organizmie. W zależności od profilu kannabinoidalnego produktu z konopi, możliwe jest uzyskanie różnych rodzajów ulgi.

Koncepcja ta jest kamieniem węgielnym marihuany jako leku, a jej wyniki są tak obiecujące, że te kannabinoidy zostały zsyntetyzowane do legalnego stosowania na receptę. Niektóre syntetyczne leki kannabinoidowe obejmują Marinol, Nabilone i Rimonabant. Podczas gdy te syntetyczne formy są skuteczne, badania pokazują, że konopie indyjskie zawierają znacznie szerszą gamę związków terapeutycznych.

Konopie indyjskie zawierają co najmniej 85 rodzajów kannabinoidów, z których wiele ma udokumentowaną wartość medyczną. Produkty i szczepy zostały opracowane w celu dostarczenia większych dawek różnych kannabinoidów, więc wiedza o tym, które typy najlepiej leczą objawy, jest przydatna przy następnej wizycie w poradni.

2020-06-11 16:20:10

Dodaj komentarz