Bruce Banner – Zielona moc ukryta w środku

Bruce Banner - Zielona moc ukryta w środku

Bruce Banner jest dla Hulka tym czym dla Dr. Jakyll jest dla Mr. Hyde’a. Jest nieśmiałym drobnym intelektualistą, który kryje w sobie potwora. Większość ludzi, gdy słyszy to imię od razu myśli o bohaterze komiksów, wymyślonego przez Świętej Pamięci Stana Lee. Nie da się ukryć, że bohater ten przyczynił się do nadania nazwy jednemu z najpopularniejszych odmian marihuany w Colorado i Kalifornii w ostatnich latach. Gatunek ten zdobył światową sławę, ale tam właśnie jest jedną z najpopularniejszych opcji na “codzienne palenie”. 

Historia Bruce’a

Za stworzeniem Bruce’a Banner’a  stoi breeder o pseudonimie OG Ironlung. Tak naprawdę nazywa się Jason Holck. Od razu można zauważyć, że jego nazwisko wymawia się bardzo podobnie jak imię super bohatera komiksów, w którego przeistacza się Bruce Banner, czyli Hulk. Jason współpracuje z firmą Dark Horse Genetics. Co jest ironiczne, Dark Horse to także nazwa wydawnictwa komiksowego, które głównie jest znane z takich tytułów jak Hellboy czy Maska. Jedna firma z drugą nie ma nic wspólnego. Nazwa Bruce Banner jednak odwołuje się do ukrytej, nieokiełznanej siły jaką posiada ten gatunek.

Odmiana Bruce Banner powstała ze skrzyżowania wybranego klonu OG Kush ze Strawberry Diesel. Ta druga odmiana pochodzi z kolekcji Dark Horse Genetics i jest dzieckiem Strawberry Cough od firmy Dutch Passion i NYC Diesel od Soma Seeds. Kiedy Jason dał początek odmianie Bruce Banner, szybko zauważył on 5 wyraźnych fenotypów. Dwa uznał za słabsze i przestał nad nimi pracować. Dostępne na rynku fenotypy to Bruce Banner#1, najpopularniejszy Bruce Banner#3 oraz Bruce Banner#5. Trzeci fenotyp jest najbardziej utytułowany w Amerykańskich edycjach Cannabis Cup oraz Emerald Cup.  

Charakter Hulk’a

Bruce Banner to odmiana hybrydowa o dominacji genów Sativa, około 65-70%. Rośliny są bardzo charakterystyczne dla tej rodziny. Są bardzo wysokie i smukłe. Potrafią osiągać od 150 do 300cm wzrostu. Mają one średnią produktywność, ale nadrabiają w jakości. Rośliny potrzebują około 10 tygodni na kwitnienie. Nie jest to roślina dla początkujących, ale nie należy do bardzo trudnych w uprawie. Kwiaty są dosłownie twarde jak kamienie. Mają charakterystyczny, jasny odcień zieleni i pokryte są bardzo lepką warstwą żywicy. Smak suszu, kiedy palony jest bardzo cytrusowy, słodki, owocowy. Dym jest nieprzeciętnie gęsty i przyjemnie drapiący gardło. Moc tej odmiany jest nieprzeciętna. Poziomy THC notuję się od 25 do nawet 30%. Poziomy CBD i CBG są dość niskie. 

odmiana marihuany bruce banner

Popularny Bohater

Ze względu na tak bardzo wysokie poziomy uwielbianego przez wszystkich palaczy THC, odmiana ta stała się bardzo popularna. Dała ona początek wielu odmianom i sporo seed banków posiada jakąś wersję tej odmiany. Pomimo popularności w Stanach Zjednoczonych, jej sława rośnie też w Europie. Można ja znalezć w wielu Coffeshop’ach m.in. w Green House Effect w centrum Amsterdamu. Użytkownicy, którzy mieli możliwość spróbowania tej odmiany zachwycają się jej powalającą mocą.

W dzisiejszych czasach bardzo wiele odmian powstaje by zadowolić paletę smakową, jako iż większość z nich jest już bardzo mocna posiadające poziomy THC w okolicach 20%. Bruce Banner posiada bardzo przyjemny owocowy posmak, ale została stworzona by dawać niesamowicie wysokie poziomy Tetra Hydro Canabinol’u. Ludzi nie posiadających zbyt dużego doświadczenia w paleniu, przestrzega się przed tą odmianą. Dla nich może mieć naprawdę powalający efekt. “Stonerzy” natomiast po prostu zachwycają się nią i staje się ona niezastąpionym elementem ich codziennej diety. Jedna z najwspanialszych współczesnych odmian konopi.  

Zenon Zielarz
2021-03-13 00:28:20

Dodaj komentarz