chemdawg logo

Chemdawg - Mistyczny Psiak

Chemdawg to odmiana enigmatyczna. W Stanach Zjednoczonych jest ona wręcz kultowa. Tam jest ona bardzo popularna w dyspozytorniach w Colorado. Można ją, w różnych wariantach, kupić tam prawie wszędzie. Jednak historia tej odmiany jest dla mnie olbrzymią zagadką. Zazwyczaj słyszy się różne wersje powstania jakieś odmiany, ale są one niejako spójne. W przypadku Chemdawg słyszałem naprawdę nie jedną ani nie dwie opowieści jak on powstał, które są kompletnie inne. 

marihuana chemdawg

Mistyczne początki odmiany

Na początek trzeba zaznaczyć, że Chemdawg to inna odmiana niż Chemdawg 91, Chem D OG czy ChemDog lub inne warianty tej odmiany. Chemdawg to odmiana, która teoretycznie istnieje w USA od wczesnych lat 80’tych. Taka jest jedna wersja. Mówi ona, że Chemdawg powstał na północno-wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Teoria ta twierdzi, że powstała ona ze skrzyżowania Tajskich i Niepalijskich odmian typu “landrace”. Zwolennicy tej wersji wydarzeń mówią, że Chemdawg dał początek takim odmianom jak OG Kush czy Sour Diesel.

Inna teoria twierdzi, że ta odmiana pochodzi z Colorado i została stworzona z odmiany, która była popularna tam i nosiła nazwie Dog Bud. Ponoć nazwa tak pochodziła od tego, że użytkownik kładł się jak pies na komendę. Jeszcze inna historia mówi, że odmiana powstała po intensywnej wymianie nasion, przez breeder’ów, podczas koncertów zespołu Grateful Dead w 1991 roku. Ja osobiście uważam, że ta ostatnio bardziej wiąże się z wersją Chemdawg 91. Słyszałem jeszcze parę innych wersji, ale uważam je za zbyt nieprawdopodobne by je tutaj umieszczać.  

chemdawg

Cechy gatunku

Chemdawg to odmiana hybrydowa o lekkiej dominacji genów Indica, około 60%. Nie jest to roślina prosta w kultywacji. O ile jest dość odporna na zarazy i pleśń, to nie należy do odmian dobrze adaptujących do zmian warunków otoczenia. Trzeba dbać by pewne normy nie zostały przekroczone. Nie należy się zrażać, ma ona bardzo silne geny, lecz jeżeli liczymy na duże zbiory, to trzeba mieć trochę doświadczenia w kultywacji. Rośliny są średnich rozmiarów i dają średniej wielkości plony. Czas kwitnienia trwa od 9 do 10 tygodni, więc też nie jest najkrótszy. Jednak, kiedy zapalisz susz pochodzący z tej odmiany, będziesz przekonany o niesamowitej wartości tej odmiany.

Gatunek ten jako “oldschoolowy” posiada parę fenotypów. Jeden bardzo sosnowy w smaku, drugi bardziej kwaśny, inny bardziej cytrusowy, jeszcze występują wersje bardziej słodkie. Niezależnie od posmaku jaki dominuje, Chemdawg to bardzo mocna odmiana. THC podaje się między 18 a 25%. Stężenie CBD to około 0,1% z dość wysoką zawartością CBG i CBN. Takie zawartości powodują, że kiedy palona, daję bardzo mocny efekt kanapowy, rozluźnia mięsnie. Jednak nie jest ona pozbawiona efektów cech Sativa. Uderza bardzo mocno do głowy powodując zamglenie. Znanym efektem jest też suchość jamy ustnej oraz zwiększone łaknienie. Chemdawg ma bardzo wiele zastosowań medycznych.  

odmiana marihuany chemdawg

Chemiczny Pies

Dla mnie konkluzja jest prosta, niezależnie skąd pochodzi i kto ją, kiedy stworzył, Chemdawg to jedna z najciekawszych odmian na rynku. W Europie w miejscach, w których kupno marihuany jest legalne nie należy on do najpopularniejszych gatunków. Jest tak głównie dlatego, że uprawa nie należy do najłatwiejszych. W USA i Kanadzie natomiast jest bardzo popularna. Warto zaznaczyć, że w Europie produkcja, czy też kultywacja marihuany nigdzie nie jest legalna w takim stopniu, jak w Ameryce Północnej. Wpływa to na fakt, że Chemdawg u nas jest uznawany za odmianę dla koneserów Cannabis. Ja osobiście uważam, że w dzisiejszych czasach, ilość konsumentów wzrosła i przez to podnoszą się standardy dotyczące jakości produktu jaki spożywają. Z tej właśnie przyczyny uważam, że Chemdawg powinien stać się dużo bardziej popularny w Europie niż był do tej pory. 

Zenon Zielarz
2021-03-31 00:56:37

Dodaj komentarz