cindirella 99

Cinderella 99 - Prawdziwy Kopciuszek wśród odmian

Kiedy byliśmy dziećmi, każdy z nas słyszał baśń o Kopciuszku. Któryś z rodziców albo czytał ja na dobranoc albo puszczali w telewizji wersje animowaną. Historię biednej dziewczyny traktowanej bardzo podle przez macochę i dwie przyrodnie siostry, której marzenia spełniają się dzięki magicznej wróżce znają dosłownie wszyscy. Podobnie jest z odmianą, która nosi jej imię, czyli C99, lepiej znane jako Cinderella 99, bądź też w USA jako Cindy. Ironicznie, autorami sławnej baśni byli Bracia Grim, a twórcami odmiany była firma Bothers Grimm Seeds.  

cindirella 99 odmiana marihuany

Baśn o Kopciuszku

Ten gatunek konopi, powstał w USA, w undergroundowej scenie Cannabis. Jej twórcą, jest legendarny breeder Mr.Soul, znany jako kowboj z Bostonu. Nawiązuje to nie do jego usposobienia, lecz do jego zamiłowania do kapeluszy kowbojskich. W latach 90’tych kiedy Internet był można powiedzieć w początkowych stadiach rozwoju, Mr.Soul komunikował się z innymi kultywatorami poprzez “Chat roomy” oraz “Tablice ogłoszeniowe”.

Zaczął on współpracować z jednym kolegą po fachu z Las Vegas o nicku Sly. Pomimo, że pochodzili z przeciwnych stron kontynentu założyli oni firmę Brother Grimm Seeds w 1996 roku. Co jest trochę śmieszne, Panowie nigdy się nie spotkali nie uścisnęli sobie dłoni, ich współpraca opierała się wyłącznie o kontakt online. W pewnym momencie Sly, poinformował kolegę, że policja jest na jego tropie i zadecydowali się zaprzestać kontaktu dla obopólnego bezpieczeństwa. Po wielu latach Mr.Soul dowiedział się, że Sly pożegnał się z tym światem. Sława jaką uzyskała Cinderella 99 spowodowała, że “Pan Dusza” zdecydował się kontynuować pod wcześniejszą nazwą firmy.  

Mr. Soul Cindirella 99
Mr Soul

Jak już wspomnieliśmy jest to odmiana bardzo oldschoolowa. W tamtych czasach w USA, nie istniały duże seedbanki, tak jak to miało miejsce w Holandii. Rynek nasion był bardzo ograniczony.  Cinderella 99, wywodzi się z nasion, które Mr. Soul znalazł w worku Jacka Herer’a, którego kupił w coffeshop’ie Sensi Smile w Rotterdamie. Lokal ten powiązany jest z firmą Seni Seeds i sprzedaje ich odmiany marihuany. Pośród tych nasion, które wykorzystał w swojej uprawie, znalazł on jeden szczególny fenotyp, który nazwał Princess, czyli księżniczka.

Roślina ta nie była wielka rozmiarowo, ale dawała bardzo duży plon. Po za tym miała dominację genów Sativa co dawało mocny high. Następnie, krzyżował on je ze sobą przez trzy lata by otrzymać słynnego “Kopciuszka”, w którymś momencie dodał on geny typu Skunk. Wiele osób twierdzi, że był to Shiva Skunk, lecz nie jest to potwierdzone. Sam Mr.Soul nie potwierdza tego faktu. Jest tak dlatego, że w tamtych czasach nasiona najczęściej wyciągało się bezpośrednio z topa a nie z pięknego, hermetycznego opakowania. C99, bardzo szybko stała się sztandarową odmianą firmy Brothers Grimm Seeds.  

Cechy Cinderella 99

Cinderella 99 to odmiana hybrydowa o bardzo dużej dominacji genów Sativa. Jednak nie jest typowym przedstawicielem tego gatunku. Rośliny się są wysokie osiągają średnią wielkość. Znana jest natomiast ze swojej nieprzeciętnej produktywności. Czas potrzebny na kwitnienie to około 8-9 tygodni. Szczególnie polecana początkującym kultywatorom. Produkuje ona bardzo wydłużone, twarde jak skała kwiaty. Smak, kiedy palone jest bardzo klasyczny ziołowy z nutami cytrusowymi. Wartości THC wąchają się między 18 a 22%, przy bardzo niskim stężeniu CBD i CBG.  

brothers grimm seeds

Tajemniczość tej odmiany zyskała na legendzie na przełomie wieku po zniknięciu Sly’a i zmniejszenie działalności Mr.Soul’a. Kiedy jednak ten drugi, zaczął działać oficjalnie dołożył wszelkich starań by ta odmiana powróciła do chwały. Wzmocnił ją i ustabilizował. Odmiana ta jest bardzo znana wśród breederów. Cinderella 99 została wykorzystana do stworzenia bardzo wielu nowych odmian bądź innych wersji o podobnej nazwie. Jest ulubioną odmianą wielu palaczy “na dzienne spożycie”, ze względu na euforyczny, energiczny haj, jaki daje użytkownikowi. Wspaniała odmiana, można wręcz powiedzieć ze jest ona jak z baśni braci Grim.  

Zenon Zielarz
2021-05-10 22:53:06

Dodaj komentarz