gorrilla Glue logo

King Kong wśród odmian - Gorilla Glue

Gorilla Glue to odmiana marihuany rodem z USA, która dosłownie podbiła świat kultury cannabis. Zrobiła to burzą. Nie można powiedzieć, że obyło się to bez kontrowersji. Można za to powiedzieć, że jest to odmiana, która w pełni oddaje nastroje i trendy panujące współcześnie w kulturze marihuanowej. Obecnie, dosłownie nie ma firmy nasion konopi, która nie miałaby chociaż jednej odmiany, w której nazwie pojawia się słowo “Gorilla” bądź słowo “Glue”. Już sam ten fakt świadczy o tym jak wielki sukces odniósł ten gatunek. Zdziwić może jednak fakt, że żadna firma (nawet oryginalnych twórców) nie posiada fotoperiodycznej odmiany pod dokładnie tą nazwą “Gorilla Glue”. Jednak w artykule skupimy się na oryginalnej wersji. 

Geneza odmiany

Ten wspaniały gatunek marihuany powstał w Las Vegas w stanie Nevada. Debiutował na rynku w 2014 roku. Jej twórcami byli dwaj, bardzo doświadczeni breederzy Josey Wales i Lone Watie. Nie są to ich prawdziwe imiona, wolą oni (jak wielu hodowców marihuany nie ujawniać swojej prawdziwej tożsamości). Ponieważ odmiana ta odniosła duży sukces niemalże od razu, postanowili oni założyć firmę GG Strains (GG jako skrót od Gorilla Glue). Co ciekawe byli oni pierwszą firmą, która próbowała opatentować i zastrzec prawnie swoją nazwę Gorilla Glue 4 (jako, że to była czwarta, ustabilizowana wersja). W tym czasie w USA następowały duże zmiany w prawach marihuanowych i postanowili to wykorzystać. Motywowali to tym, że chcą zachować oryginalność i autentyczność swojego wspaniałego produktu a ze względu na duży sukces odmiany, w zasadzie za dnia na dzień zaczęły się pojawiać produkty o podobnych nazwach od innych producentów. Oryginalni twórcy, byli bardzo źli na taka sytuacje, twierdząc, że te produkty nie posiadają ani zbliżonej jakości, ani nawet nie posiadają wspólnych genów z ich dziełem. Oczywiście pomijając fakt, że te “podróbki” generowały spory dochód dla tych firm i odbierały go prawdziwym twórcom. Stało się to podstawą pierwszych w historii pozwów sądowych bezpośrednio związanych z nazwą odmiany marihuanowej. Takich pozwów firma GG strains wystawiła wiele i cześć toczy się po dzień dzisiejszy. Skutniem ubocznym takiego stanu rzeczy stało się również to, że firma GG Strains również nie może używać nazwy “Gorilla Glue” jako podstawowej dla swoich odmian. Zastąpili więc “Gorilla Glue” na “Original Glue” albo “GG4”. Firma ta zajęła się rozwijaniem innych odmian na podstawie właśnie tej odmiany. Obecnie ich katalog składa się zaledwie z 5 odmian, ale wszystkie są znane ze swojej mocy i wyrazistego smaku.  

Skąd nazwa Gorilla Glue

Nazwa “Gorilla Glue” wzięła się z kombinacji paru czynników. Słowo Gorilla odwołuję się do tego, że goryl to fizycznie najsilniejszy i największy przedstawiciel naczelnych małp człekokształtnych, co odwołuje się do mocy tej odmiany marihuany. Słowo Glue natomiast odwołuje się do dwóch aspektów tego gatunku. Po pierwsze, kiedy rośnie produkuje tak dużo żywicy, że wystarczy ją dotknąć a ręce są poklejone szybko i trwało, niczym super-glue. Po drugie, po zapaleniu powoduje, że jesteś “przyklejony do kanapy” (tutaj pojawia się angielska fraza “glued to the couch”).  

Cechy charakteru

Gorilla Glue to oczywiście odmiana hybrydowa o delikatnej dominacji Indica (ok. 63%). Powstała ona z krzyżówki trzech odmian. Sour Dubb x Chem Sister x Chocolate Diesel. Niejednokrotnie odmiana ta odnotowywała poziom THC powyżej 30% (niesamowicie wysoki poziom). Producent podaje średnią pomiędzy 27 a 30%. Niemniej jednak uczulamy, że średnią produkcje trzeba liczyć 26% THC. Piszemy tak dlatego, że górne granice możliwe dla tej odmiany cannabis osiągają bardziej doświadczeni hodowcy. Poziomy CBD nie są wysokie wąchają się między 0,05% a 0.1%. Nie jest to roślina prosta w uprawie. O ile wybacza dużo błędów to, aby faktycznie uzyskać dobre wyniki z tą odmianą, trzeba posiadać trochę wiedzy na temat uprawy samej w sobie, ale również bezpośrednio o tej odmianie. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że odmiany GG wymagają bardzo dużo światła. Więcej niż większość innych odmian. Nie chodzi tu o godziny, ale o natężenie światła. Czas kwitnienia jest bardzo krótki. Zaledwie 7 do 9 tygodni. Rośliny te są średniej wielkości, często przypominają kształtem małą choinkę. Kwiaty są bardzo twarde i mocna puchną pod koniec kwitnienia. Cechą charakterystyczną jest bardzo duża ilość kryształów na kwiatach, które powodują, że topy dosłownie lśnią. Smak, kiedy palone, jest bardzo klasyczny. Dominują smaki pieprzowe i cytrynowe z lekką nutą ziołową.  

Popularna na całym świecie

Od momentu swojego debiutu aż po dzień dzisiejszy jest to odmiany, która rośnie w popularność. W “jakieś” swojej wersji jest dostępna w większości coffeshopów w Holandii, na większości stoisk w Kopenhaskiej Christianii oraz Hiszpańskich Klubach Cannabis. Nie jest tak bez powodu. Jej powalająca moc oraz chwytliwa nazwa ujęła płuca palaczy na całym świecie i zdobyła reputacje jednej z najlepszych odmian cannabis.  

2021-02-12 00:39:44

Dodaj komentarz