pośladki kobiety

Kolka badań na temat korzyści płynących z marihuany dla Twojego życia seksualnego

Marihuana i seks mogą być kontrowersyjnym tematem. Używano jej jako afrodyzjaku od tysięcy lat, a pierwsze odnotowane przypadki jej stosowania miały miejsce w VII wieku w Indiach jako wstęp do duchowych tantrycznych rytuałów seksualnych. Wielu dzisiejszych konsumentów konopi twierdzi, że poprawia ona ich życie seksualne, ale z drugiej strony niektórzy twierdzą, że może negatywnie wpływać na seks, np. utrudniając mężczyznom osiąganie orgazmów.

Co więc mówią badania? Wiele badań naukowych sugeruje, że konopie mogą poprawić twoje życie seksualne.

Kobiety, które używają konopi mają lepsze orgazmy

Źródło Zdjęcia: unsplash

Badanie z 2019 roku podkreśla związek między konopiami, a orgazmami u kobiet. W tym badaniu naukowcy przebadali 373 pacjentek w praktyce położniczej i ginekologicznej. Naukowcy odkryli, że 127 kobiet, które używały konopi przed seksem, miało znacznie większe szanse na osiągnięcie satysfakcjonującego orgazmu niż te, które ich nie używały.

Konsumentki konopi miały 2,13 razy większe szanse na osiągnięcie satysfakcjonującego orgazmu niż kobiety, które ich nie spożywały. Dodatkowo, osoby, które używały konopi miały 2,1 razy większe szanse na osiągnięcie satysfakcjonującego orgazmu niż te, które używały ich sporadycznie.

Konsumenci konopi uprawiają więcej seksu

Badanie z 2017 r. przyjrzało się danym ankietowym od około 50 000 mężczyzn i kobiet, aby sprawdzić, czy używanie marihuany miało jakikolwiek związek z tym, jak często ludzie uprawiali seks. Okazało się, że istnieje wyraźna korelacja: Ci, którzy używali marihuany, uprawiali seks częściej niż ci, którzy tego nie robili. Dotyczyło to zarówno mężczyzn, jak i kobiet we wszystkich grupach demograficznych. Badanie wykazało również, że używanie konopi indyjskich nie wydaje się upośledzać funkcji seksualnych.

Konopie są powiązane z lepszym zdrowiem seksualnym u kobiet

Źródło Zdjęcia: unsplash

W badaniu z 2020 roku, 452 kobiety, które używały konopi indyjskich, otrzymały ankietę w celu oceny związku między używaniem przez nie konopi indyjskich a zdrowiem seksualnym. Ankieta zawierała pytania dotyczące pożądania, orgazmów, podniecenia, nawilżenia, satysfakcji i bólu, czyli czynników, które mierzą zdrowie seksualne kobiet.

Osoby, które często używały konopi indyjskich, częściej uzyskiwały wysokie wyniki w zakresie zdrowia seksualnego. Konkretnie pożądania seksualnego, pobudzenia, orgazmów i satysfakcji, niż kobiety, które używały konopi rzadziej. Stwierdzenie to było prawdziwe niezależnie od rodzaju konopi, sposobu ich zażywania czy powodu, dla którego były zażywane.

Większy popęd i mniejszy ból u kobiet używających konopi

Inne badania również potwierdzają tezę, że kobiety, które zażywają konopie, cieszą się lepszym zdrowiem seksualnym. Badanie z 2017 r. wykazało, że używanie konopi wiąże się z wyższym popędem u kobiet i mniejszym bólem podczas seksu.

W badaniu, 289 kobiet z praktyki położniczej i ginekologicznej, które używały konopi przed seksem, otrzymało ankietę na temat tego, jak konopie zmieniły ich doświadczenia seksualne. Większość kobiet – 60% – stwierdziła, że konopie zwiększają popęd płciowy. Spośród tych, które zgłosiły występowanie bólu podczas seksu, 77% stwierdziło, że stosowanie konopi zmniejszyło ten ból. Podobnie jak w przypadku dwóch powyższych badań, również to badanie wykazało, że używanie konopi indyjskich było związane z poprawą orgazmu.

Marihuana może poprawiać erekcję u mężczyzn, ale potrzeba więcej badań

Źródło Zdjęcia: unsplash

Związek między lepszym zdrowiem seksualnym kobiet a zażywaniem konopi wydaje się oczywisty. W przypadku zdrowia seksualnego mężczyzn jest on mniejszy. Niektóre badania sugerują, że marihuana może utrudniać mężczyznom osiągnięcie orgazmu. To sprawiło, że marihuana zyskała złą sławę wśród mężczyzn aktywnych seksualnie. Ale nie wszystkie badania są złe.

W badaniu z 2011 roku dokonano przeglądu literatury na temat konopi indyjskich i funkcji seksualnych mężczyzn, uzyskując mieszane wyniki. Podczas gdy niektóre badania wykazały negatywny wpływ na zdrowie seksualne mężczyzn, np. trudności w osiągnięciu orgazmu, inne wykazały wpływ pozytywny. W sumie autorzy badania doszli nawet do wniosku, że konopie mogą poprawiać erekcję.

Mimo to, biorąc pod uwagę ograniczoną ilość dostępnych badań i sprzeczne wyniki, jest wymagana większa ilość badań na ten temat.

___
Nasiona, konopi, które poprawią twoje życie seksualne znajdziesz na panpestka.pl
2021-02-16 16:20:00

Dodaj komentarz