kief

Co to jest kief i jak można go używać?

kief marihuana
Źródło Zdjęcia: hyperreal.info

Zastanawiałeś się kiedyś, jak nazwać te wszystkie malutkie, lepkie kryształki, które pokrywają kwiat marihuany? Nazywają się kief, znane również jako suchy przesiew lub pyłek.

Kief odnosi się do gruczołów żywicznych, które zawierają terpeny i kannabinoidy, które sprawiają, że marihuana jest tak wyjątkowa. Podczas gdy marihuana bez kief nadal zawiera kannabinoidy, to gruczoły żywiczne, które rozwijają się na pąkach kwiatowych, zadają największy cios.

Kief i trichomy: Wbudowana ochrona dla roślin konopi indyjskich

białe włosy pokrywające ten kwiat marihuany to rzęsistki, czyli gruczoły żywiczne.

Podczas gdy kief odnosi się konkretnie do cebulki, kryształu tworzącego się na czubku gruczołu, sama substancja jest tylko jedną z części tego, co nazywa się trichomem, lub „włosem”.

Wiele różnych roślin i glonów posiada zewnętrzne włośniki dla specyficznych celów ewolucyjnych. Na przykład, niektóre rośliny mięsożerne polegają na lepkich włośnikach, aby uwięzić swoją ofiarę. Inne rośliny, jak konopie indyjskie, używają ich jako środka odstraszającego roślinożerców.

Trichomy na roślinie marihuany trzymają z dala głodnych roślinożerców, wytwarzając intensywne psychoaktywne doświadczenie, teoretycznie dezorientując zwierzę i zapobiegając zjedzeniu przez nie reszty rośliny. Silny, wyraźny zapach żywicy przyciąga również zapylające owady i drapieżniki, które mogą utrzymywać populacje roślinożerców na dystans.

Jak oddzielić kief od rośliny konopi indyjskich

Bez trzykomorowego młynka do ziół do przesiewania i zbierania kief, kief jest marnowany, ponieważ po prostu przykleja się do samego młynka.

kief
Źródło Zdjęcia: stackpathcdn.com

Jeśli lubisz doświadczenie z koncentratami, ale nie chcesz okraść banku kupując drogie woski lub urządzenia do ekstrakcji, przesiewanie kief może być świetną alternatywą. Ze względu na wysokie stężenie terpenów i kannabinoidów w gruczołach żywicznych, oddzielenie kryształów kiefa od materii roślinnej jest doskonałym sposobem na spożycie konopi, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości zwęglonego materiału, który bierzesz do swojego organizmu.

Ekstrakcja kiefa jest prosta. Użycie trzykomorowego młynka do ziół pomoże Ci drobno zmielić marihuanę, pozwalając jednocześnie, aby kryształki kief wypadły przez sito i zebrały się w małej komorze. Podczas gdy dwie komorowe młynka są dobre, często marnują silne kiefy, ponieważ kryształki spadają z suszonego zioła i po prostu trzymają się wnętrza młynka.

Do ekstrakcji większych ilości kief, przy użyciu prostych jedwabnych materiałów do przesiewania można oddzielić kief od masy roślinnej i z łatwością przesiać kwiat.

Wiele osób tworzy prowizoryczne przesiewacze za pomocą warstwowych sit kiefowych. Ponieważ kief ma tendencję do mierzenia od 75 do 125 mikronów, może być trudno oddzielić całą żywicę od materiałów roślinnych. Aby mieć pewność, że zbierzesz najczystszą kiefę bez zbędnych roślin, układaj trzy do czterech warstw sita o drobnych oczkach jeden na drugim.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, domowe ekstraktory używają kolejnych rozmiarów sit i układają je w kolejności od największych do najmniejszych. Przy zakupie sit należy pamiętać o liczbie drutów lub nici na cal, lub liczbie LPI (linie na cal). Im większy ekran, tym mniejszy numer LPI. Jeśli chodzi o przesiewanie sita, siatka pomiędzy 80 a 270 LPI ma tendencję do najlepszej pracy.

Przy zakupie ekstraktowanej kiefy w dyspozytorni lub sklepie detalicznym, należy pamiętać, że im czystsza kiefa, tym jaśniejszy będzie kolor. Kief, który nadal wygląda na dość zielony oznacza, że ma jeszcze dość dużo wmieszanych substancji roślinnych. Podczas gdy kief, który został dobrze oczyszczony ma tendencję do bycia bardziej w odcieniu białego kolor.

Co zrobić z kiefem

cegła haszyszowa
Żródło Zdjęcia: hempbroker420.com

Skompresowana cegła haszyszowa. Ten haszysz ma ciemny kolor, ponieważ został poddany silnemu ciśnieniu.

Teraz, kiedy wiesz, co to jest kief i jak go zebrać, co z nim zrobić? Istnieje wiele sposobów, aby dobrze wykorzystać swoje zapasy nierafinowanych koncentratów marihuany od palenia kief do robienia haszyszu. Oto kilka propozycji, które mogą wzmocnić potencję i udoskonalić konsystencję.

Posypcie go na zapakowaną fajkę konopi indyjskich

Znane również jako „koronowanie fajki”, jest to pierwsze i najbardziej oczywiste zastosowanie kiefa. Ogólna potencja może znacznie wzrosnąć wraz z hojnym opylaniem kief na górze fajki. Aby uzyskać jak najwięcej z korony fajki z kief, przypalaj pod kątem, co pociąga za sobą spalenie ćwiartki fajki w tym samym czasie, aby można było cieszyć się wieloma hitami.

Wsypać kiefę do jointa lub obtocz woskiem jointa

Świeżo zmielona marihuana jest po prostu na tyle lepka, że zwijanie jointa jest dość łatwe. Popieprzyć zmieloną marihuanę zdrową szczyptą kiefa i dobrze wymieszać. Dodatkowe włoski powinny mniej więcej przykleić się do liści, dodając potencji do wnętrza jointa.

Dla tych z Was, którzy chcą bardziej zaawansowane doświadczenie, zwilżyć zewnętrzną część jointa liżąc go lub preferowanym woskiem, a następnie wałkować górną 1/3 część jointa w kief. Ten pokryty kiefką joint często nazywany jest jointem „woskowanym”.

Zrób haszysz z kiefu

Hash jest jedną z najstarszych form rafinowanej marihuany. Jednym z pierwszych kroków w produkcji haszyszu jest ekstrakcja kiefu. Ponieważ haszysz jest w zasadzie tylko kiefem, który został podgrzany i poddany ciśnieniu, tworząc miękką, zieloną kulę. Zastosowanie ciepła i ciśnienia w kiefie zmienia jego skład poprzez rozerwanie gruczołów żywicznych. Po pęknięciu kiefy, ogólny smak i efekty produktu są nieco inne. Zwiększanie ciśnienia kief również sprawia, że ciemnieje jego kolor; im większe ciśnienie, tym ciemniejszy haszysz staje się.

Zrobić skały księżycowe

Skały księżycowe to najwyższej jakości narkotyki pokryte olejem i walcowane w kiefie. Te wspaniałe okazy marihuany brokatowej mają bardzo dużą moc i można je uznać za szybki koncentrat DIY. Skały księżycowe są stosunkowo łatwe do wykonania, jeśli masz materiały. Delikatnie podgrzej wybrany olej i swobodnie pokryj swoje pąki. Rozsypać kief na jeszcze ciepłe pąki, lub posypać pąki w kąpieli kief przy użyciu szczypiec. Niech stwardnieją, a następnie rozkoszuj się nimi, rozbijając je ręcznie i posypując do swojej fajki. Unikaj używania młynka, jeśli to możliwe, ponieważ młynek rozbije je zbyt drobno i zniweczy cel, jakim jest stworzenie twojej pięknej księżycowej skały.

Sprasowana kalafonia

Rosyna jest wschodzącą gwiazdą w świecie koncentratów konopi indyjskich ze względu na bezrozpuszczalnikowe metody ekstrakcji i konserwacji konopi indyjskich. Proces ten jest zwykle wykonywany przy użyciu kwiatów, ale wyższe plony i moc można osiągnąć poprzez prasowanie kief. Metoda prasowania kief w domu polega na użyciu prostownicy do włosów i imadła, podczas gdy metody profesjonalne wykorzystują prasy wysokociśnieniowe.

Dodaj potencję do masła konopnego

Masło konopne ma tak wiele wspaniałych zastosowań. Natomiast kief jest łatwym sposobem na zwiększenie potencji, który nie dodaje żadnych dodatkowych kroków do procesu tworzenia masła konopnego. Pamiętaj tylko, że niezależnie od tego, czy dekarboksylujesz swoje konopie w piekarniku, czy w garnku, upewnij się, że kief jest zmieszany z Twoim kwiatem, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Wykonaj dysk kief za pomocą prasy

Dysk kief – czasami nazywane krążki kief, są to małe okrągłe dyski wykonane ze sprasowanych kryształków konopi. Jeśli masz w domu prasę do kiefów, możesz łatwo stworzyć te krążki w domu. Najlepszym sposobem na użycie krążków kief jest rozbicie ich na małe kawałki do palenia. Ale wiele osób woli palić cały dysk na raz.

Spróbuj tych kief-ciężkich szczepów

kief marihuana
Źródło Zdjęcia: panpestka.pl/

Ciężki szczep #1: White Widow

White Widow, będąca krzyżówką Braziliansativalandrace z z obfitą w żywicę South Indianindica, błogosławiła każde menu holenderskiej kawiarni od momentu jej narodzin w latach 90. Jej pąki są białe z kryształową żywicą, ostrzegającą przed silnymi efektami, które mogą się pojawić. Potężny wybuch euforii i energii przebija się natychmiast, stymulując zarówno rozmowę, jak i kreatywność.

Ciężki szczep #2: Hash Plant

Ścisłe, przesiąknięte żywicą kiście Hash Plant po wyschnięciu tworzą kruchą powierzchnię i wydzielają głęboki, bogaty afgański aromat, podcięty z nutą haszyszu. Po spożyciu, jej dominującym smakiem jest pikantny, ostry kęs tlących się gruczołów żywicznych. Natychmiastowe odparowanie tych warstw lśniących włośników, przyspiesza szybkie, błogi i zapierający dech w piersiach cielesny haj Hash Plant.

Kief-Heavy Strain #3: Chemdog

Pomiędzy jego tajemniczym pochodzeniem, niejednoznaczną genetyką, a bogactwem udanych krzyżówek, jakie stworzył ten szczep, Chemdawg praktycznie zapewnił sobie stałe miejsce w hali sławy konopi. Oryginalne źródło mocnych odmian, takich jak Sour Diesel i OG Kush, Chemdawg jest znany z charakterystycznego, przypominającego olej napędowy aromatu. Wyrazisty i ostry zapach tej hybrydy można poczuć z daleka.

___________
Nasiona przeróżnych szczepów znajdziesz na https://panpestka.pl/
2020-08-13 16:20:12

Dodaj komentarz