fajka z marihuaną

Co wpływa na Twój haj? Czynniki wpływające na Twoje odczucia

Już w starożytności, rzymski komediopisarz Terencjusz, stwierdził, że „ilu ludzi, tyle opini”. W przypadku konopi jest nieinaczej. Zapytaj kilkanastu palaczy o ich ulubione odmiany, a może się okazać, że otrzymasz kilkanaście różnych odpowiedzi. Jedni wolą łagodny haj, inni lubią pier… znaczy się mocne uderzenie, niektórzy chcą poczuć efekty w swoim ciele, a jeszcze inni tylko w głowie. Istnieje wiele czynników, które wpływają na osobiste preferencje, jeśli chodzi o odmianę marihuany, ale istnieje również wiele czynników poza zwykłymi upodobaniami, które mogą wpływać na Twój haj.
Przez zrozumienie okoliczności, które mogą mieć wpływ na twoje odczucia po marihuanie, możesz wzmocnić i polepszyć doświadczenia z różnymi szczepami,a także zawęzić swoje wybory do tego, co działa dla Ciebie najlepiej.

Oto kilka czynników, które wpływają na Twoje odczucia po marihuanie.

Set & Setting
Prawda stara jak świat. Set, czyli Twoje nastawienie, nastrój, stan psychiczny, myśli, oczekiwania, etc. Z kolei Setting, to zestaw bodźców dostarczanych przez otoczenie, czyli ludzie, miejsce, pogoda. Oba te środowiska (wewnętrzne i zewnętrzne) mają kluczowy wpływ na Twoje wrażenia i nie należy ich lekceważyć. Czasami, jeśli palisz ten sam szczep przez kilka dni, możesz mieć za każdym razem zupełnie inne doświadczenia.

Następnym razem, gdy taka sytuacja nastąpi, zadaj sobie pytanie: jaki był Twój nastrój i gdzie byłeś przed zapaleniem? Byłeś zrelaksowany, szczęśliwy? Czy może spięty, niespokojny lub zestresowany? Spożywałeś w naturze, czy w mieście? Samotnie, czy może z ludźmi?

Różne scenariusze mogą mieć ogromny wpływ na odczucia po marihuanie. Ważne jest, aby rozważyć poziom swojego komfortu przed oddaniem się w objęcia Mary Jane. Być może zapalenie zaraz przed wejściem do zatłoczonej poczekalni sprawi, że poczujesz się mocno zaniepokojony, a może z doświadczenia wiesz, że najlepszy czas, abyś sobie pozwolił na dymka, jest tuż przed snem.

Sposób konsumpcji
Palenie, wapowanie i jedzenie artykułów spożywczych może być sposobem na spożycie konopi, ale każda metoda dostarczania ma swoje własne zmienne. Zjedzenie ciasteczka z masła konopnego wpłynie na Ciebie zupełnie inaczej niż kilka buchów z waporytzatora. Twoje ciało przetwarza konopie indyjskie z każdej metody w inny sposób, a ilość, którą konsumujesz, zazwyczaj różni się też między tymi metodami. Co więcej, czas trwania haju z produktów spożywczych może być (i zazwyczaj jest) znacznie dłuższy, a efekty często są silniejsze.

W niektórych metodach, np. przy wapowaniu znacznie łatwiej jest również kontrolować dawkę niż w innych, jak w przypadku jedzenia ciastek lub innych artykułów spożywczych. Wszystkie te czynniki mogą odgrywać pewną rolę, wpływając na jakość i długość haju.

W związku z tym ważne jest, aby znać własne ograniczenia z każdą z poszczególnych metod. To, że możesz palić jointa za jointem każdego wieczoru, niekoniecznie oznacza, że będziesz cieszyć się połową brownie z masłem konopnym.

Dawka
Dawkowanie może być trudne, zwłaszcza w przypadku produktów spożywczych lub nowego szczepu. Niezbędne wtedy jest powolne i spokojne dozowanie.

Dozowanie może być w rzeczywistości najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy rozważaniu, co wpłynie na Twój haj. Zbyt mało i możesz czuć, że niepotrzebnie w ogóle zaczynałeś; za dużo i możesz skończyć zatopiony na kanapie, czekając, aż zejdzie, podczas gdy każdy, nawet najmniejszy dźwięk zza ściany będzie Cię przerażał.

Znalezienie tego złotego środka, idealnej dawki, może sprawić, że będziesz się jeszcze bardziej cieszyć z marihuany.

Profil kanabinoidowy
Obecnie profil kannabinoidowy szczepu jest jednym z najlepszych i najbardziej dostępnych sposobów na określenie, jak dana odmiana wpłynie na Ciebie. Na przykład niektórzy ludzie naprawdę lubią efekty najsłynniejszego kannabinoidu, czyli THC, podczas gdy inni uważają, że jego działanie jest zbyt stymulujące lub może wywoływać złe reakcje, takie jak lęk i niepokój.

Istnieją również inne kannabinoidy, które należy rozważyć, takie jak np. CBD. Profile kannabinoidów mogą bardzo się różnić w zależności od szczepu, ale mogą też być potężnym narzędziem do oceny wpływu szczepu na Twoje odczucia.

Najpierw jednak należy wiedzieć, jak każdy kannabinoid sprawia, że ​​się czujesz, a to zazwyczaj wymaga pewnych eksperymentów. Gdy już wiesz, które z nich działają najlepiej na Ciebie, poznanie składu szczepu spowoduje, że moc będzie w twoich rękach, co pozwoli Ci uzyskać odpowiedni efekt.

Jednak to wciąż nie wszystko. Inne czynniki mogą wejść w grę, np. takie jak stosunek CBD: THC szczepu, ponieważ THC może wzmocnić (lub osłabić) działanie CBD i na odwrót. Dlatego możliwe jest nieprzyjemne doświadczenie z jednym szczepem, który ma wysoką zawartość THC, ale przyjemne z innym, po prostu dlatego, że stosunek dwóch związków jest inny.

Terpeny
Jeśli paliłeś kiedykolwiek zioło, to znasz terpeny, nawet jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś tego słowa. Są cytryną w twoim Lemon Haze, jagodą w twoim Blueberry Kush, czy benzyną w twoim Sour Diesel. Terpeny nadają naszym szczepom zapachy i smaki, które kochamy, ale czy mogą również wpływać na haj? Niektóre dowody zdają się sugerować, że w rzeczywistości mogą mieć wpływ…

Na przykład, potencjalny wpływ limonenu jest uważany za łagodzący stres, a linalool może zapewniać odprężenie. Jest to rodzaj intuicji – na przykład linalool nadaje również lawendowy zapach, a nikt nie kwestionuje relaksującego działania olejku lawendowego.

W przyszłości bez wątpienia pojawią się badania potwierdzające korzystne działanie terpenów, a konsumenci konopi będą mogli wtedy z całą pewnością wybrać, te które preferują najbardziej.

Wiek
Jeśli kiedykolwiek zapytałeś swoich rodziców, czy palili, kiedy byli młodzi, mogłeś usłyszeć, że podobało im się to w w latach młodości, ale teraz nie mogą tego znieść. Być może założyliście, że przestali być fajni, kiedy doczekali się dzieci, ale prawda jest taka, że ​​wiek może odgrywać zaskakującą rolę w cieszeniu się z konsumpcji konopi.

W badaniu przeprowadzonym w 2007 r. na szczurach znaleziono związek między wiekiem, a efektami po trawce. Stwierdzono, że dorastające szczury znacznie lepiej tolerują działanie zioła niż ich dorosłe odpowiedniki, które wykazywały więcej objawów stresu i lęku.

Nadal trzeba przeprowadzić więcej badań dotyczących wpływu wieku na haj, ale rozsądne może być ponowne oszacowanie, ile i jakiego rodzaju zioło konsumujesz, jeśli ostatni raz paliłeś będąc nastolatkiem.

Tolerancja
Nie ma dwóch takich samych osób. Kropka. To samo można powiedzieć o tolerancji danej osoby na konopie. Wspomniany wcześniej wiek wpływa na tolerancję, tak samo jak inne czynniki, takie jak częstotliwość spożywania, chemia ciała i czas palenia. Ważne jest, aby znać swoją osobistą tolerancję, aby wiedzieć, ile konsumować, zwłaszcza podczas sesji z innymi osobami, które mogą mieć (i zazwyczaj mają) różne poziomy tolerancji.

W końcu to tylko Ty możesz stwierdzić, jaka jest twoja tolerancja, a dzięki temu będziesz wiedział co zrobić żeby uzyskać pożądane przez Ciebie efekty.

2019-10-10 12:36:27

Dodaj komentarz