coffeshop

Coffeeshop'y Barney's Amsterdam - Od nasion po susz w jednym miejscu

Nasiona Barney’s Farm

Barney’s Farm to jedna moich ulubionych firm nasion konopi. Posiadają oni bardzo szeroki zakres odmian. Mają oni jako jedyni sławną odmianę Acapulco Gold w postaci bliskiej oryginałowi, mają oni G-13 Haze, który pojawia się w filmie “American Beauty”. Posiadają nasiona Pineapple Express, wiele fantastycznych odmian typu kush oraz nowe amerykańskie wynalazki. Po za tym ich nasiona są bardzo stabilne i ostrożnie wyselekcjonowane. Trzymają oni wysoki standard i to się bardzo chwali na obecnym rynku nasion. Wiele z tych odmian można nabyć w postaci nasion, ale również suszu w Amsterdamie w jednym z ich lokali, które również maja wysoki standard.  

Szuflandia

W holenderskiej stolicy turystyki są dwa coffeshop’y noszące nazwę “Barney’s Coffeshop”. Pierwszy z nich mieści się przy ulicy Haarlemmerstraat w północnej części centrum miasta. Lokal jest naprawdę niewielki. Kiedy wchodzisz naprzeciw wejścia po prawej stronie, znajduje się długi bar, w którym można kupić produkty marihuanowe. Po lewej znajdują się miejsca siedzące a na przeciwnym końcu mały bar z napojami. Jeżeli chodzi o wystrój to jest to jedno z moich ulubionych miejsc. Lewa ściana jest zrobiona prawie w całości z drewnianych szuflad. Bardzo mi się to kojarzy w filmem “King Size” i krainą “szuflandi”. Ze względu na rozmiar miejsce jest bardzo przytulne, ale nie ma wiele miejsc siedzących. Firma Barney’s pomyślała o tym, że ktoś kto kupi zioło będzie chciał usiąść i je zapalić, więc w pobliżu samego coffeshop’u znajdują się dwa lokale pod wspólną nazwą firmy.

Po tej samej stronie ulicy co sklep konopny, dosłownie na rogu ulicy, znajduje się Barney’s Farm Caffe. Można powiedzieć, że nie różni się ona niczym od zwykłej kawiarni bądź cukierni. Tak naprawdę różnica jest tyko jedna. Można w niej spożywać marihuanę. Jest to lokal, w którym można zamówić napoję oraz różnego rodzaju wypieki. Atmosfera jest bardzo spokojna i przyjazna.

Po przeciwnej stronie ulicy znajduje się bardzo znany lokal o nazwie Barney’s Uptown. Jest to największe pomieszczenie jakie należy do firmy. Wystrój jest bardzo współczesny. Po prawej stronie od wejścia jest bardzo długi bar a przy nim taborety. W ciągu dnia rozstawione są stoliki i jest to jedna z lepszych restauracji, w których można usiąść i zapalić jointa. Mają oni bardzo bogate menu i naprawdę smaczne jedzenie. W nocy stoliki znikają a lokal zamienia się w club taneczny. Warto też wspomnieć, że w tym lokalu wolno palić konopie i spożywać alkohol jednocześnie. Takich lokali w Amsterdamie jest parę. Jest to jedyny region, który wciąż oficjalnie na to pozwala.  Nie dozwolona jest sprzedaż obu tych produktów w jednym lokalu. Barney’s Uptown jest jednym z popularniejszych lokali wśród turystów. Grają fajną muzykę i klimat jest naprawdę dobry. Uważam, że to co zrobiła firma Barney’s Farm było naprawdę genialne. Większość coffeshopów w Amsterdamie nie posiada zbyt wiele miejsc siedzących a im udało się znaleźć rozwiązanie na ten problem. 

Loża Barney’a

Drugi Coffeshop, który nosi nazwę Barney’s Lounge znajduje się przy ulicy Reguliersgracht, w południowej części Centrum Amsterdamu. Pomieszczenie jest troszkę większe. Wystój jest bardzo elegancki, współczesny sterylny. Można powiedzieć, że trochę jak w biurze korporacji tylko trochę luźniej. Po prawej stronie od wejścia znajduje się długi bar a przy nim miejsca siedzące. Po lewej na ścianie znajdują się kabiny, których reklamowane są produkty Barney’s Farm. Nie tylko są to nasiona, ale także ubrania i pamiątki. Lokal znajduje się na uboczu więc często jest tam mniej tłocznie niż w innych shop’ach.

Jakość adekwatna do ceny?

  Olbrzymią zaletą wszystkich tych lokali jest marihuana. Menu są takie same w obu coffeshopach i jakość produktów jest bardzo wysoka. Podobnie jak cena. Niestety w Amsterdamie ceny są wyższe niż w innych miastach. W Barney’s można kupić tylko odmiany, które są dostępne w postaci nasion z katalogu ich firmy. Jest to jeden z niewielu miejsc, w którym można nabyć odmianę Dr.Grinspoon. Warto o niej wspomnieć, ponieważ jest to Sativa o bardzo wysokim poziomie THC i bardzo unikalnym wyglądzie kwiatów. W ich menu również są dostępne odmiany rodem z USA. Barney’s Farm to firma należąca do miłośników konopi oraz tradycji związanych z jej spożywaniem. Ma to odzwierciedlenie w ich lokalach, które zdecydowanie warto odwiedzić i zobaczyć. Jeżeli jesteś hodowcą, który uprawiał gatunki Barney’a to naprawdę nie możesz przeoczyć wizyty w tych miejscach, będąc w Amsterdamie.  

 

2021-02-02 03:10:20

Dodaj komentarz