Czy alkohol wpływa na stężenie THC we krwi ?

Czy alkohol wpływa na stężenie THC we krwi ?

Jeśli jesteś osobą , która na weekendowy piknik oprócz młynka zabiera 2 butelki wina , to powinno Cię zainteresować badanie Amerykańskiego Stowarzyszenia Chemii Klinicznej (AACC) z 2015 roku, które wykazało, że stężenie THC we krwi znacznie wzrasta wraz z konsumpcją alkoholu.

Większość z nas jest oswojona ze stanem lekkiego upojenia alkoholowego połączonego z działaniem THC. Niestety nie przeprowadzono zbyt wielu badań co się wtedy dzieje z fizjologicznego punktu widzenia.

W opisanym badaniu wzięło udział zaledwie 19 uczestników , co natomiast  już stanowi punkt wyjścia do dalszych badań nad popularnym mixem. Sprawdzano wariacje alkoholu i konopii indyjskich w małych i dużych dawkach oraz porównano wyniki z grupą placebo:

Stężenie bez spożycia alkoholu  spadło między 32,7 a 42,2 µg / L THC odpowiednio przy niskich i wysokich dawkach, a wraz z alkoholem te ilości wzrosły do ​​35,3 i 67,5 µg / L THC.

Cieszymy się że po uwolnieniu rynku cannabis w USA mamy swobodny dostęp do wyników takich testów.  Widząc , że skok jest znaczący czekamy na kolejne badania , które powiedzą nam jeszcze więcej.

2020-04-06 12:09:13

Dodaj komentarz