pineapple express marihuana

Pineapple Express - Szybki Ananas

odmiana marihuany pineapple express

Bardzo popularne w świecie kultury Cannabis, stało się nadawanie odmianom marihuany nazw, zawierających owocowe człony. Jest tak ze względu na zawarte w nich terpeny i to co przypominają palaczowi w swoim posmaku,kiedy palone. Pierwszą odmianą, która zyskała większą sławę w Europie był Orange lub Orange Bud. Następne były Lemon Skunk oraz Lemon Haze. Wszystkie te odmiany mają wspólną cechę a mianowicie dominację Limoneny jako głównego terpenu. Wraz ze wzrostem popularności takich odmian, hodowcy zaczęli je selekcjonować i izolować, zaczęły pojawiać się odmiany, przypominające w posmaku różne owoce. We wczesnych latach nowego wieku bardzo duży rozgłos zyskały odmiany, w których nazwach pojawiało się słowo “pineapple” czyli po Polsku ananas.  

pineapple express marihuana

Film czy Marihuana? Co było pierwsze?

Pineapple Express jest uznana za jedną z pierwszych Takich odmian. Wiele osób twierdzi, że nazwa ta pochodzi od filmu o takim samym tytule. “Boski Chillout” w kinach miał premierę w 2008 roku. Opowiada on historię dwóch “jaraczy” Dale’a (Seth Rogen) oraz Saul’a (James Franco), którzy świadkują morderstwu a jedyny trop, który może doprowadzić do nich morderców to fakt, że jako jedyni posiadają odmianę Pineapple express. Genialna komedia, która uznana jest w USA za “Stoner Flik” (film dla osób spożywających marihuanę). Obraz ten zdobył bardzo dużą popularność, większą można powiedzieć niż sama odmiana konopi. To było jednym z powodów, dla których wielu myśli, że gatunek ten wywodzi się z filmu. Dodaję do tego scena, w której szef dilerów siedzi i wymyśla nazwy dla różnych odmian, które sprzedaje.

Prawda jest jednak zupełnie inna i trochę bardziej pokręcona. Odmiana Pineapple Express pojawiła się po raz pierwszy w okolicach roku 2001, w holenderskich coffeshop’ach. Nie wiadomo do końca, kto ją stworzył. Nie była dostępna w ogóle w postaci nasion, jedynie można było dostać klony. Stała się ona jedną z najczęściej kupowanych odmian, przez Hollendrów. Po jakimś czasie oryginalna wersja zniknęła z rynku.  

pineapple express konopie

Cechy Pineapple Express

Pierwsza wersja Pineapple Express powstała prawdopodobnie ze skrzyżowania Hawajskiej Sativy z amerykańską odmianą Trainwreck. Po tym jak odmiana ta zaczęła zanikać, firma Barney’s Farm, postawiła sobie za cel, podtrzymanie tej genetyki. Z klonów Pineapple stworzyli odmianę Pineapple Chunk, dodająć do pierworodnej wersji geny Cheese’a oraz Legendarnego Skunk#1. Następnie dali początek wersji auto kwitnącej tej odmiany, czyli Pineapple Express Auto, która w smaku bardziej przypominał oryginalną, osławioną wersję tego gatunku.  Właściciel firmy Barney’s Farm twierdzi, że są to jego ulubione odmiany.

Pineapple Express to odmiana hybrydowa o delikatnej dominacji genów Sativa, około 60%. Rośliny są średniej wielkości i dają średniej ilości zbiory. Znane są z niesamowici intensywnego zapachu jaki wydzielają podczas hodowli. Naprawdę jest to jedna z bardziej “śmierdzących” odmian. Kwitnie niesamowicie szybko, bo w 7 tygodni jest gotowa. Ilość THC nie jest, zazwyczaj oszałamiająca, bo średnio podaje się 17%. Rekord odnotowany dla tego gatunku to 27%, jest to możliwe w rękach bardzo doświadczonego kultywatora.  

Odmiana na „co dzień”

pineapple express

Kiedy mówimy o “Owocowych” odmianach cannabis, trzeba zaznaczyć, że jest to kwestia “posmaku” a nie dosłownie smaku. Jak wiadomo ananas jest połączeniami smaków, kwaśnych słodkich i ostrych nut. Stąd też pochodzi słowo “Pineapple” w odmianach konopi. Bardzo często w coffeshop’ach w Amsterdamie można spotkać odmiany, które dosłownie pachną i smakują owocami, których nazwę mają w swojej. Niemniej jednak, trzeba zaznaczyć, że nie dzieje się tak naturalnie czy też w procesie uprawy. Na ogół, jeżeli kultywatorowi “coś nie wyjdzie”, to po wysuszeniu dodaje się sztuczne roztwory smakowe, często znajdowane w tytoniach smakowych. Generalnie nie polecamy ich kupować, ponieważ są bardzo szkodliwe dla płuc.

Pineapple Express stało się popularne nie tylko przez film. Jest ona dostępna w bardzo wielu coffeshop’ach stoiskach na Christianii oraz w dyspozytorniach marihuany w USA. Dla wielu palaczy jest to ich odmiana “numer jeden”, która uwielbiają konsumować na co dzień.  Niepowalający poziom THC oraz niesamowity smak bardzo się do tego przyczyniają.   

2021-02-23 02:07:02

Dodaj komentarz