kiedy sadzić marihuanę

Czy to już sezon na outdoor? Czyli kiedy zaczynać i jak dobierać odmiany na out według BadRasta

Jak co roku wielu z Was pyta “kiedy zaczynać outdoor?” “jakie odmiany polecacie na outdoor?” “które odmiany są łatwe i dają duży plon w Naszym klimacie na outdoor?” itd. Odpowiedzi na wszystkie te pytania możecie znaleść w czasie wybierania nasionek, a ja postaram się Wam wyjaśnić jak robić to niezależnie od miejsca w którym mieszkacie.Jeżeli zapytacie kogoś w Polsce kiedy zaczynać outdoor to przeważnie dowiecie sie, że “po zimnej Zośce” czyli mniejwięcej w połowie Maja- to tyle z teorii. W praktyce chodzi o to aby temperatura w nocy nie spadała poniżej 10, a maksymalna temperatura dzienna miałą tendencje rosnącą, ale jest to zasada bardzo ogólna, która ma swoje wyjątki, a ja naucze Was je wyszukiwać.

Gdy ktoś zapyta Was o to jaką odmiane wybrać, przeważnie polecicie mu coś co Wam smakuje, ma ciekawy opis lub genetyke, albo poprostu Wam się podoba, ale czy jesteście pewni, że ta odmiana odpowiednio bedzie rosła w danym klimacie?

W tym momencie przechodzimy do sedna artykułu: aby wybrać odpowiednią odmiane, powinniśmy poznać jej historie oraz *sprawdzić skąd pochodzi, *w jakim klimacie powstała *czy jej naturalne warunki są podobne do tych w których mieszkcie. Odpowiedni dobór genetyki do klimatu jest szczególnie ważny gdy chcecie uprawiać rośliny sezonowe i zależy Wam na pełnej wartości plonu. Pomimo tego, że wiele odmian jest interesujących, nowych, ciekawych, kuszących musimy być świadomi tego, że odmiana która powstała w Meksyku czy Californi będzie miała marne szanse na pełne dojście w Holnadii czy Polsce kiedy to we wrześniu i październiku deszcz nie odpuszcza. Wszystko zależne jest od strefy klimatycznej:

strefy klimatyczneŻeby Wam trochę ułatwić sprawę wymienię kilka odmian, które są podstawami większości nowych odmian i krzyżówek które powstają:
Afghani– czysta Indica pochodząca z Afganistanu który leży w strefie podzwrotnikowej, głownie suchy.
Thai– Sativa pochodząca z Południowej Azji która leży w strefie podzwrotnikowej w której panuje klimat monsunowy z suchą zimą.
Durban Poison– Sativa pochodząca z Południowej Afryki która leży w strefie zwrotnikowej
Acapulco Gold– Sativa z Meksyku gdzie panuje klimat zwrotnikowy i podrównikowyI na koniec nie tyle odmiana co rodzina pochodząca ze Wschodniej Europy- Cannabis Ruderalis– czyli genetyka używana do tworzenia automatów i to, że wspominam o Nich na końcu nie oznacza, że są gorsze ponieważ to własnie dzięki tej genetyce możecie spróbować odmian z różnych stref klimatycznych nie martwiąc się tym, że spleśnieją Wam we Wrześniu, o ile posadzicie je odpowiednio wcześnie, a wystarczy pamiętać, że większość automatów jest gotowe do ścięcia już po 3 miesiącach.

Zanim zaczniecie uprawiać warto przeczytać jakaś książkę lub poradnik aby znać podstawy uprawy i odpowiednio się przygotować. Jeżeli macie taką możliwość to przygotujcie sadzonki w domu 7-14 dni wcześniej, żeby zdążyły trochę podrosnąć.

2022-04-01 14:39:24

Dodaj komentarz