white russian odmiana marihuany

White Russian - Odmiana Konopi i popularny Drink

Oglądałeś kiedyś kultową komedię braci Coen “The Big Lebowski”? Osobiście jest to jeden z moich ulubionych filmów. Na pewno top 5. Inteligentne poczucie humoru, zawiła akcja, genialna obsada aktorska, no i popis na miarę Oskara, czyli Jeff Bridges w roli głównej jako “Koleś”. Postać, która zapada w pamięć, palący zioło, słuchający muzyki, grający w kręgle hipis, który nieustannie popija “White Russian’a”. Wspominam o tym, ponieważ dla większości ludzi słowa White Russian kojarzą się z popularnym drinkiem alkoholowym składającym się z wódki, likieru kawowego i mleka. Dla palących konopie słowa te jednak kojarzą się z klasyczną holenderską odmianą.  

white russian

Historia Białego Rosjanina

White Russian jest holenderską odmianą konopi, stworzoną przez Simon’a i jego kolegów z Serious Seeds. W tamtych czasach niesamowitą sławę zdobywały dwie odmiany White Widow i AK-47. Można powiedzieć, że dominowały one wszędzie. Zarówno wśród hodowców jak i użytkowników. Oczywistym wręcz pomysłem, była próba połączenia tych dwóch wspaniałych gatunków. Firma Serious seeds była breederem legendarnego AK-47, więc mieli te geny w swoim banku. Jeżeli chodzi o White Widow, to pozyskali oni klony oryginalnej wersji z wczesnych lat 90’tych od Shantibaby, breedera, który w owych czasach współpracował z Green House Seeds. Obie odmiany powstały na terenie Holandii i obie powstały z połączenia odmian typu “Landrace”. Nie zajęło im to dużo czasu i wypuścili oni na rynek White Russian. Nazwa oczywiście pochodzi od połączenia znaczeń dwóch gatunków. Odmiana ta jest również znana jako White Siberian. W 1996 roku zdobyła ona nagrody na Cannabis Cup Amsterdam.  

marihuana white russian

Cechy White Russian

Jak można się domyślić jest to odmiana hybrydowa, po rodzicach posiadający dominację genów Indica. Rośliny są zaskakująco piękne. Nie są zbyt wysokie, ale bardzo produktywne. Posiadają bardzo szerokie, jasne liście, ale, nie posiada ich zbyt wiele. Na tle niesamowicie napuchniętych błyszczących wręcz kwiatów fakt, że posiada tak małą ilość liści potęguje efekt wizualny. Nie jest ona skomplikowana w kultywacji, niemniej jednak nie należy do najprostszych. Potrzebuje ona zaledwie 53 do 63 dni by w pełni zakwitnąć. White Russian notuję poziomy THC w zakresie od 19 do 22% oraz średnie poziomy CBD. Kiedy palona posmak jest ziemisty, ostry, delikatnie pieprzowy. Dym jest bardzo gęsty co powoduje nieprzeciętne doznania zmysłowe. Polecana jest na wieczorny relaks.  

Ciekawostką o tej odmianie jest fakt, że na początku bieżącego wieku, niezależna firma przeprowadziła badania tzw. “stabilności” odmian marihuany. Oznacza to, że badali jak zbliżone do siebie są duże ilości roślin, pochodzące od jednego breeder’a. Przebadali oni ponad 150 różnych odmian. White Russian z firmy Serious Seeds, okazał się najlepszym gatunkiem. “Biały rosjanin” stał się rodzicem i dziadkiem dla wielu znanych odmian takich jak Black Russian czy Siberian Snow.  

Koleś poleca

 Odmiana ta ma niesamowitego kopa. Uznana jest za jedną z najlepiej zbalansowanych hybryd. Potrafi ona uderzyć w głowę potężnym euforycznym hajem, ale jednocześnie daje solidny cielesny efekt relaksu. Dzięki swoim właściwościom, nie traci ona popularności od ponad 20 lat. Wciąż można ja spotkać w wielu coffeshop’ach. Jednym z nich jest “Rusland” w centrum Amsterdamu, w którym możecie dostać wersję od Serious Seeds. Zakładam, że White Russian to nie tylko ulubiony drink Jeffrey’a Lebowski’ego ale zapewne też jego ulubiony gatunek marihuany. W jego własnych słowach: “The Dude Abides”.  

Zenon Zielarz
2021-04-22 00:04:39

Dodaj komentarz