Dlaczego żelki są najpopularniejszym przysmakiem z marihuany?

Dlaczego żelki są najpopularniejszym przysmakiem z marihuany?

Świat jadalnych konopi widział wiele innowacji na przestrzeni lat. To, co zaczęło się od brownie z trawką, ciasteczek domowej roboty, skupiło się na miętówkach, tartach i cukierkach. Istnieją nawet nowatorskie jadalne produkty, takie jak beef jerky i chipsy ziemniaczane.

Ale jeden rodzaj jadalnych konopii wybił się na wykresach każdego legalnego rynku: żelki. Co takiego jest w tych małych żujkach, że czynią je tak gorącym towarem?

Dlaczego żelki są super

Żelki (gumisie) są pyszne i łatwe do szybkiego zjedzenia. Z tego samego powodu, dla którego uwielbiamy takie Sour Patch Kids, uwielbiamy Sour Blue Raspberry Fruit Chew. Ale poza ich pysznością, jest kilka aspektów technicznych, które sprawiają, że są one również wspaniałe.

Są łatwe w dawkowaniu

Jeśli chodzi o precyzyjne dozowanie marihuany, nie znajdziesz łatwiejszej metody niż żelki. Łatwo jest je ujednolicić i uzyskać dokładną dawkę za każdym razem. Produkty jadalne jak czekolada, owoce mogą mieć różne rozmiary, co utrudnia zachowanie spójności i sprawia, że trudniej jest im przejść testy na potencję.

Możesz je jeść o każdej porze

Musisz być w nastroju, aby zjeść brownie lub kilka ciasteczek. Prawie każdy ma często ochotę na trochę słodyczy, więc żelki do żucia są świetne o każdej porze. Nawet takie smakołyki jak tarty i miętówki można jeść sporadycznie.

Dodatkowo, żelki mają o wiele mniej kalorii niż brownie, ciasteczka czy cukierki. Jest to trend, który wydaje się być odzwierciedlony poza rynkiem marihuany. „Nawet Skittles ma zamiar wyjść z [produktem nie związanym z konopiami indyjskimi] żelkami… Każdy rozumie, czym są żelki: łatwy sposób na przyjęcia leku i łatwy sposób na przekąskę” – powiedział szef kuchni Matt Kulczycki.

Dobrze zachowują właściwości z czasem

Z czasem wypieki stają się stare i nieświeże. Jednak żelki, i ogólnie cukierki, mają znacznie dłuższy okres przydatności do spożycia. Prawdopodobnie nie zjesz starego brownie, które znalazłeś pod siedzeniem w samochodzie, ale na pewno zjesz żelkę w opakowaniu, które znalazłeś w kieszeni starego płaszcza.

Nie rozpuszczą się ani nie obumrą

Czekoladki roztopią się w samochodzie, niszcząc kannabinoidy i terpeny, a także bardzo osłabiając efekty i doznania. Jednak żelki, zwłaszcza te zrobione z pektyny zamiast żelatyny, mają znacznie wyższą temperaturę topnienia. Możesz zabrać żelki gdziekolwiek chcesz i nie musisz się martwić o ich przechowywanie.

Produkcja żelek, a inne jadalne produkty konopne

żelki z marihuany
Źródło Zdjęcia: unsplash

Żelki są nie tylko ulubieńcami konsumentów, uwielbiają je również firmy produkujące produkty jadalne. Każda żelka w partii musi mieć taką samą zawartość procentową THC. Jeśli tak nie jest, nie przechodzą one testów. Proces ten jest znacznie łatwiejszy w przypadku żelków niż w przypadku wypieków i czekoladek.

Woda, cukier, żelatyna lub pektyna, jakiś aromat, coś do dodania koloru; to zdecydowanie nie jest nauka o budowie rakiet. Czekolada to bardziej ręczny proces wytłaczania. Jest bardziej rzemieślnicza. Wiele zależy od sposobu obchodzenia się z czekoladą, temperatury, sposobu formowania kawałka” – mówi dyrektor operacyjny kalifornijskiej firmy Kiva Confections.

Oznacza to, że firmom o wiele łatwiej i szybciej jest produkować żelki niż czekoladki. Na temat produkcji żelek wegańskich w porównaniu z czekoladkami, szef kuchni Kulczycki powiedział: „W tej chwili możemy mieć pięciu lub sześciu pracowników produkujących żelki w ciągu dnia, a my robimy 3000 sztuk dziennie, więc to jest 60 000 pojedynczych żelek, które będziemy w stanie zrobić dzisiaj, w 11 godzin. Kiedy wykonujemy nasz proces płukania czekolady, jedna osoba może potrzebować czterech dni na zrobienie naszych czekoladowych truskawek.

Różne rodzaje żelek, teraz i w przyszłości

Istnieje kilka różnych rodzajów żelek i wiele metod ich produkcji. Niektóre są robione z pektyną, inne z żelatyną. Z destylatem, inne z żywą żywicą. Niektóre z dodatkami, takimi jak melatonina, a niektóre z naturalnymi roślinnymi terpenami. Wszystko to jest odzwierciedleniem współczesnego stanu konopi: znalezienie dokładnych formuł i receptur, aby zapewnić określone efekty w sposób spójny.

W najbliższej przyszłości z pewnością zobaczymy ekspansję kannabinoidów, terpenów i metod produkcji żelek. „Myślę, że zaczniemy widzieć żelki z THCV; żelki z Delta-8 są również bardzo popularne. Myślę też, że w przyszłości pojawią się CBN i CBG. W tej chwili koszty są tak wysokie, że trudno jest dodać CBN i CBG do żelek” – powiedział szef kuchni Kulczycki.

Naszym produktem numer jeden w Kiva są nasze żelki do spania. Zawierają one 5 mg THC, jeden miligram CBN, plus rumianek i lawendę oraz kilka innych terpenów przypominających indica” – powiedział Grablick.

Powiedział, że właśnie wprowadził na rynek specyficzną dla danego szczepu żywicę o nazwie Lost Farm, a w pierwszym kwartale Kiva zamierza wprowadzić na rynek owocowe cukierki do żucia podobne do Starburst i Mamby. „Interesujące będzie sprawdzenie, czy ta forma będzie równie dobra jak żelki” – powiedział. „Wierzymy, że tak„.

______
Nasiona do domowych wypieków znajdziesz na panpestka.pl
2021-02-04 16:20:00

Dodaj komentarz