grafika dna ułożone z liści konopii

Domowe zestawy DNA pomogą Ci wybrać szczep marihuany

Mówią, że system endokannabinoidów (ECS) jest tak unikalny jak odcisk palca, a konopie wpływają na nas wszystkich inaczej. Firma EndoCanna Health bada to, oferując test DNA, który pokaże genetykę Twojego organizmu i zaproponuje odpowiedni profil konopi, jak również produkty dla tego profilu.

To narzędzie nie byłoby z nami dzisiaj bez prawdziwego Boba Rossa szczęśliwego wypadku – momentu, w którym Len May, dyrektor generalny EndoCanna Health, przypadkowo znalazł skuteczny sposób na zarządzanie swoim ADD. Według Maya:

„Spotykałem się z kilkoma starszymi dziećmi i zapytały mnie, czy chcę zapalić papierosa, a ja byłem jak, no wiesz, będę fajny, a zamiast tego papieros był wypełniony ziołem”. Po tym jak skończyłem kaszleć, wróciłem do klasy, a okna w mojej głowie [odnosząc się do tego, jak to jest myśleć z ADD] jakby zwolniły, a ja mogłem się skupić. Więc znalazłem swoje lekarstwo, to było moje.”

Po wyrzuceniu z domu z powodu marihuany – ironicznie rzecz biorąc, jego rodzice używają teraz jego preparatów – stał się aktywistą marihuany i zaczął pracować w medycznej genomice, co w końcu doprowadziło do EndoCanna Health i możliwości używania marihuany na prawdziwie osobistym poziomie.

Jak działa test DNA EndoCanna Health?

dwa, ale to kwestia sekund: dokładnie wymazać wnętrze policzka, a następnie wcisnąć wacik do probówki. Po zarejestrowaniu testu na swoim w pełni anonimowym portalu zgodnym z HIPAA, zapieczętuj wacik i probówkę w plastikowej torbie, włóż go do dostarczonej płatnej koperty i wyślij do laboratorium. Jeśli masz już dane DNA, jest to szybsze i kosztuje 49,95$.

Kiedy Twoje wyniki będą gotowe, zaloguj się na swój profil, który będzie zawierał szczegółowy podział Twojego raportu i sugestie dotyczące typów konopi. Raport jest podzielony na części:

 • Lęk
 • Funkcje poznawcze i zachowanie
 • Trawienie
 • Zależność od narkotyków
 • Metabolizm narkotykowy
 • Fitness
 • Metabolizm
 • Nastrój
 • Układ mięśniowo-szkieletowy i immunologiczny
 • Ból, mdłości i neurologia
 • Sen
 • Skutki uboczne THC

Zagłębiając się w raport

Klikając na różne raporty można zobaczyć, jak kanabinoidy wchodzą w interakcję z twoim profilem genetycznym w określony sposób. Na przykład, kliknięcie na „Lęk” przynosi trzy kolejne raporty: „Wygaśnięcie Lęku”(Fear Extinction), „PTSD” i „Reakcja na stres”(Stress Reactivity).

Na przykład pod „Wygaśnięcie Lęku” znajduje się to podsumowanie konkretnych wyników badań markerów DNA, jak również sugestie dotyczące rodzajów konopi, które należy stosować.

W tym przypadku sugeruje mi to rozpoczęcie stosowania produktów o wysokim stosunku zawartości CBD, jak również marihuany o profilu terpenowym, które zawierają linalool i beta-karnofyllen. Te odpowiedzi nazywane są „recepturami”, a mój raport sugeruje siedem różnych odpowiedzi na konkretne potrzeby.

Spersonalizowany plan odnowy biologicznej zawiera również linki do odpowiednich badań naukowych i zawiera linki do produktów, które pasują do danej receptury.

Dyrektor generalny May wyjaśnił, że chociaż EndoCanna Health sprzedaje mieszanki terpenowe stosowane w niektórych rekomendowanych produktach, nie czerpie bezpośrednich korzyści ze sprzedaży produktów rekomendowanych w ramach Planu Wellness:

Przyglądamy się certyfikatom analiz różnych producentów produktów i uruchamiamy je zgodnie z odpowiednim algorytmem i szukamy kilku rzeczy: Po pierwsze, szukamy zawartości procentowej CBD, THC; po drugie, profilu terpentynowego; a po trzecie, olejków eterycznych„.

Jak korzystać z wyników badań DNA konopi indyjskich

Najlepszym sposobem na jak najlepsze wykorzystanie wyników jest zrozumienie, jakie są twoje predyspozycje genetyczne, aby uniknąć niepożądanego efektu, a następnie zrozumienie, jakie produkty możesz rzeczywiście przyjmować
powiedział May.

Dzięki swoim wynikom badań jesteś w stanie leczyć symptomatyczne stany chorobowe w oparciu o specyficzne genotypy w twoim organizmie.

Jeśli masz predyspozycje do reakcji na lęk lub stres, będziesz wiedział, że istnieją pewne profile kannabinoidalne i terpenowe, które mogą faktycznie włączyć tę genetyczną ekspresję
powiedział May.

Na przykład, jeśli masz marker związany z nie produkowaniem endokanabinoidów, gdy jesteś niespokojny – tak jak powinien to robić organizm – będziesz mógł wiedzieć, jaki rodzaj konopi można skutecznie zastąpić.

I jest to również żywy dokument, co oznacza, że będzie się rozwijał tak jak badania.

Mamy portal zgodny z HIPAA, który jest dynamicznie budowany z dożywotnimi aktualizacjami, co oznacza, że jeśli są jakieś badania, które odbywają się teraz, które są publikowane, zapewniamy, że jako aktualizację do raportu na całe życie. I jesteśmy w pełni bezpieczni i anonimowi. Wszystkie dane znajdują się w Amazon’s AWS; są w pełni zaszyfrowane”
powiedział May.

May nadal mówił o tym, co jest przed nami:

Przyszłość to cała ta pętla sprzężenia zwrotnego. Jest to zdolność do uzyskania odpowiedzi od ludzi, do tego, skąd wiesz, że produkt „A” naprawdę działa dla Ciebie, do uczenia się na podstawie Twojego doświadczenia, a następnie do tworzenia lepiej zindywidualizowanych produktów”.

EndoCanna Health jest również laboratorium badawczym, pracującym nad badaniami na całym świecie. Firma poszukuje również możliwości rozszerzenia wykorzystania danych epigenetycznych i wykorzystania biomarkerów, takich jak Fitbit info, w celu stworzenia tablicy rozdzielczej, która pozwoli na dalszą personalizację Twojego doświadczenia.

Czy ten test jest tego wart?

Mój stosunek do tego już jest chyba oczywisty: Myślę, że to fantastyczny zasób. Uwielbiam to, że rozbija na czynniki pierwsze to, które kannabinoidy i terpeny pomogą w różnych aspektach makijażu mojego ciała. Uważam, że jest to szczególnie istotne – potwierdziło to również, że jestem bardzo narażony na ryzyko zachorowania na grypę – ale te doniesienia będą również pomocne dla każdego, kto nie ma żadnych problemów medycznych, ponieważ wszyscy mamy różne ciała i marihuana będzie oddziaływać z każdym ciałem inaczej.

EndoCanna Health chce również współpracować w zakresie badań, nawet z konkurencją, ponieważ „jedynym sposobem na usunięcie tego śmiesznego piętna jest nauka„, powiedział May.

Uwielbiam to. Pozwólmy nauce przejść z bycia lekceważonym jako tylko posiadania danych zajaranym, które poprawiłyby konkretne warunki lub ogólne zdrowie, a także do wiedzy, jak najlepiej wykorzystać konopie indyjskie do tych specyfikacji.

A cała ta magia zaczęła się od tego, że nastolatek próbował zapalić papierosa i zakończenie niepowodzeniem.

________
Nasiona konopi odpowiednich dla ciebie znajdziesz na panpestka.pl
2020-11-17 16:20:00

Dodaj komentarz