Blueberry Strain Medical

Blueberry - Konopna Borówka

Stare, bardzo mądre przysłowie mówi, “wraz z jedzeniem, apetyt rośnie”. Każdy palacz wie, że im więcej pali, tym bardziej rośnie jego tolerancja, skutkiem czego spożywa coraz większe ilości konopi. Ale jego próg tolerancyjny to nie jedyny element jaki nabiera apetytu. Podnoszą się również jego standardy i oczekiwania wobec jakości marihuany jaką spożywa. Kiedy w Stanach zjednoczonych w latach 60’tych, rewolucja hipisowska zmieniała sposób myślenia o społeczeństwie, w wielu aspektach to również miała ona niesamowity wpływ na współczesną kulturę cannabis.

Głównymi założeniami hipisów była wolność, miłość i tolerancja. Rząd i ówczesne media uwłaczali im, że byli jedynie palącymi trawkę leniami. Prawda jest taka, że to w dużej mierze dzięki nim wzrosła świadomość dotycząca marihuany i zwiększyła diametralnie ilość jej użytkowników na całym świecie. Wraz ze wzrostem ich ilości, wzrastały ich oczekiwania. W latach 70’tych w USA miała miejsce podziemna, bardzo cicha rewolucja konopna. Wielu breederów zaczęło tworzyć swoje teraz już legendarne odmiany.  

marihuana blueberry

Historia Odmiany

Blueberry, czyli po angielsku Borówka Amerykańska, jest jedną z takich właśnie odmian. Odmiana ta powstała w 1979 roku w okolicach Detroit w stanie Michigan. Jej twórcą jest DJ Short. Nie, nie jest on Dysk Jockejem, DJ pochodzi od jego imion Daniel John a Short to jego nazwisko. Jest on legalnym posiadaczem praw twórczych oryginalnej wersji Blueberry. Nie jest to jedynie zabieg prawny, jest wiele faktów świadczących o tym, że to on jest twórcą tej odmiany. Niestety dla niego, nie ma on żadnych praw do nazwy, jaki do tego co dzieje się z jego nasionami po ich sprzedaży. Dlatego też, wiele firm nasion używa nazwy Blueberry dla swoich wersji tego gatunku konopi.

Najbardziej znana stała się wersja z Dutch Passion. DJ Short po dzień dzisiejszy jest właścicielem firmy nasion DJ Short Seeds, lub często nazywanej też DJ Short Genetics. Pomimo iż, stworzył on wiele odmian, największą sławę i uznanie zdobyła sobie właśnie Blueberry. 

blueberry odmiana marihuany
Dj Short Ilustracja

Blueberry powstało ze skrzyżowania wybranych fenotypów Afgańskich Indic z Tajskimi Sativami. Jedna z wersji powstania tej legendarnej odmiany mówi, że Najpierw powstała odmiana Fruity Juice, która sama ma dokładnie takie geny, jak wyżej wspomniano, a dopiero później jeszcze raz dodano geny Afgańskie. Jest to bardzo prawdopodobne, gdyż pośród twórców Fruity Juice podaje się również DJ Short’a. Nadał on tej odmianie nazwę po jednym z najpopularniejszych owoców w Stanach, ponieważ miała one ciemne, momentami fioletowe liście oraz delikatne niebiesko-fioletowe przebarwienia kwiatów.

Przede wszystkim jednak dał jej to piękne imię, ponieważ miała ona posmak borówek amerykańskich. A dzieje się tak ponieważ odmiana ta produkuje dość duże ilości Anthocyaniny.  Jest to flawonoid, co tak naprawdę oznacza, że jest to rodzaj naturalnego barwnika. Jako taki ma on też właściwości smakowe. Jest on bardzo czeto spotykany w naturze np. W lawendzie, czerwonej cebuli, ale w bardzo dużych stężeniach w borówkach, jagodach i jeżynach. Nic dziwnego zatem, że skoro był on zawarty w tej odmianie cannabis, to twórca naturalnie nadał jej nazwę owocu, którym delektował się od dziecka.  

blueberry marihuana

Cechy Blueberry

Odmianę tę charakteryzuje dominacja genów Indica, około 80%. Osiąga ona średnią wysokości i dość obfity, ale nierekordowe plony. Rośliny wytwarzają niesamowicie szerokie, ciemnie, bardzo często czarne bądź fioletowe liście. W niesamowitym kontraście do nich powstają pięknie napuchnięte, mocno pokryte żywicą, lśniące jasne, kwiaty. Nie należy ona do roślin trudnych w uprawie, ale zdecydowanie nie jest też prostą w tym aspekcie. Czas kwitnienia to około 9 do 10 tygodni. Procent THC podaję się na średnią 19-23%. 

blueberry konopie

Old School Mamuśka

Blueberry to odmiana legendarna. Została wielokrotnie użyta do stworzenia nowych odmian. Jedną z najbardziej popularnych w USA jest Blue Dream ale chyba każdy też kojarzy sławny Blue Cheese. Oryginalna wersja jak i jej pochodne mógłby spokojnie stworzyć osobna rodzinę w genealogii współczesnych odmian marihuany. Smak, zapach i moc, obok której nie sposób przejść obojętnie. 

Zenon Zielarz
2021-03-17 00:36:44

Dodaj komentarz