Bubba Kush – Niedoceniana Indica z Humboldt

Bubba Kush - Niedoceniana Indica z Humboldt

Hrabstwo Humboldt, które znajduje się na zachodnim wybrzeżu USA, w północnej części Kalifornii, to miejsce legendarne dla kultywatorów konopi. To właśnie tam pod koniec lat 80’tych, po wielu latach rządowej “wojny z narkotykami” i opresji policji, osiedliło się wielu hodowców i breederów marihuany. Lokalne władze tego regionu przymykały oko na kulturę cannabis uznając ją za nie groźną. Dzięki temu powstało tam wiele firm związanych z konopiami, między innymi światowej sławy producent nasion Humboldt Seeds Org. Organizacja ta dała początek sporej liczbie kultowych odmian, ponieważ w regionie tym było (i dalej jest) wielu utalentowanych hodowców. 

odmiana bubba kush

Kto stworzył „Bubba”?

Jedną z takich odmian jest oczywiście Bubba Kush. Jest to gatunek, który istnieje na rynku ponad 20 lat więc powstało wiele wariantów. W obecnych czasach oryginalną wersję nazywa się Pre-98 Bubba Kush. Za jego stworzenie odpowiada Matt “Bubba” Berger. Był on człowiekiem, który przywiózł klony i nasiona oryginalnego OG Kush z Florydy do Kalifornii. On, Josh D i czterech innych kultywatorów zaczęli uprawiać tę odmianę w regionie Humboldt, różnymi metodami (Indoor, Outdoor, Szklarnie). Bubba Kush powstał całkiem przypadkowo.

Jak twierdzi jego twórca pewna partia OG Kush, która rosła w jego ogrodzie, została przypadkowo zapylona przez rosnący obok Northern Light #5. Z roślin Ocean Grown wydobył on bardzo dużo nasion, które stały się pierwszym pokoleniem słynnego już Bubba Kush. Po tak wielu latach na rynku odmiana ta dała początek wielu nowym gatunkom, ale sama też uległa przez to zmianom. Jednak jej superlatywy dalej pozostają bez zmian i są chętnie nabywane zarówno przez hodowców jak i kultywatorów. Sam Matt Bereger nie uważa siebie za breedera, ale jak samo sobie mówi jest master growerem. Niemniej jednak jest on odpowiedzialny za kilka wspaniałych odmian m.in. Bubba’s Gift.  

matt berger
Matt Berger

Cechy Kush’a

Bubba Kush to odmiana hybrydowa o dominacji genów Indica. Szacuje się je na minimum 80%. Jako taka, rośliny nie są zbyt wysokie, ale bardziej rozłożyste. Liście są bardzo szerokie i mają ciemne zabarwienie, potrafią być tak ciemno zielone, że wydają się czarne. Kwiaty jakie produkuje są kompaktowe i niesamowicie twarde. Pokryte są bardzo gęstą, białą warstwą żywicy. Potrafią nabierać delikatnych lub mocniejszych przebarwień koloru fioletowego. Czas kwitnienia to zaledwie 8 do 9 tygodni. Ze względu na rozmiary i krótkie kwitnienie nie są roślinami, które dadzą rekordowy plon, ale na pewno każdy kultywator będzie zadowolony.

Jest ona stosunkowo łatwa w uprawie. Bardzo odporna na zarazy i pleśń. Poziomy THC notuje się na 19 do 23%, a CBD na 0,22 do 0.42%. Inne kanabinoidy też posiadają w tej odmianie stosunkowo wysoki procent. To unikalne połączenie stężeń powoduję, że Bubba Kush jest niesamowicie mocną Indicą. Mówi się o niej, że dosłownie wbija w kanapę i załącza gastro fazę. Kiedy palona daje bardzo gęsty dym, który ma klasyczny bardzo intensywny ziemisty smak i delikatny posmak palonej kawy. Niesamowite doznanie dla zmysłów. 

bubba kush

Absolutny Klasyk

Bubba Kush to odmiana legendarna i kultowa. Wielu raperów takich jak Dr.Dre czy Snoop Dogg uwielbiali ją w drugiej połowie lat 90’tych. Zdecydowana większość firm nasion posiada w swoim katalogu jakąś wersję tej odmiany. Jej geny posłużyły do stworzenia naprawdę ogromnej ilości nowych gatunków konopi. Genialnie łączą się z roślinami typu ruderalis, dając genialne wersje auto kwitnące. Zapytałem kiedyś firmę Dinafem, który z ich automatów najbardziej przypomina swoją fotoperiodyczną wersje to bez zawahania odpowiedzieli, że Bubba Kush Auto. Nadająca się do uprawy w praktycznie każdych warunkach genialna genetyka. Jest to odmiana z rodziny Kush, która sama w sobie jest kategorią. Każdy koneser Kush’a nie może przejść obok niej obojętnie.  

Zenon Zielarz
2021-04-08 00:15:04

Dodaj komentarz