Jak uprawiać zioło: Przewodnik krok po kroku dla początkujących legalnych biznesów

Jak uprawiać zioło: Przewodnik krok po kroku dla początkujących legalnych biznesów

Szukasz podstaw jak uprawiać marihuanę? Oto narzędzia i informacje, jak uprawiać trawkę w sposób przystępny i skuteczny. Wszystko, czego potrzebujesz to mała dyskretna przestrzeń i trochę budżetu, aby rozpocząć produkcję doniczek pod dachem (i oczywiście odpowiedniego zezwolenia!).

Narzędzia do uprawy marihuany

marihuana uprawa krok po kroku
Źródło Zdjęcia: supertrawka

Pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebował jest miejsce do uprawy. Polecam zaopatrzyć się w porządny namiot do uprawy. Są one tanie, wykonane do uprawy wewnątrz i mogą być umieszczone i złożone szybko przez jedną osobę. Niektóre namioty pochodzą z pakietów, które obejmują wszystkie rodzaje skomplikowanego sprzętu hydroponicznego. Najlepiej jest kupić tylko to, czego potrzebujesz wewnątrz namiotu i dowiedzieć się, jak uprawiać zioło bez drogiego plastiku. Niektóre nawet mają oddzielne komory dla wzrostu wegetatywnego i klonowania, dzięki czemu są idealne dla osób mieszkających w apartamentach z jedną sypialnią lub studia z ograniczonym miejscem do uprawy.

Po pierwsze, potrzebujesz światła do uprawy. Lubię oświetlenie HID (High-Intensity Discharge) – HPS (High-Pressure Sodium) lub MH (Metal Halide) systemy ze statecznikami, żarówkami i reflektorami. Jeśli ciepło z tych świateł będzie problemem, istnieją również systemy LED (Light-Emitting Diode) i CFL (Compact Fluorescent), które można zaimplementować. Pamiętaj, aby kupić światło, które obejmuje powierzchnię namiotu i zainwestować w porządny timer, aby kontrolować, kiedy światło się włącza i wyłącza.

Będziesz również potrzebował wentylatora wyciągowego i filtra z węglem aktywnym, aby zmniejszyć ciepło i wyeliminować nieprzyjemne zapachy. Pamiętaj, aby kupić wentylator dostosowany do wielkości namiotu z odpowiednim rozmiarem przewodów. Przypinany wentylator cyrkulacyjny zapewni ruch powietrza i zapobiegnie jego stagnacji. Termometr/higrometr jest również niezbędny do kontrolowania temperatury i wilgotności.

Jeśli nie masz dostępu do nasion marihuany lub klonów z dyspensarium lub od przyjaciela, będziesz musiał zdobyć nasiona konopi wysłane pocztą. Nie wysyłaj ich do tego samego miejsca, w którym planujesz uprawę, jeśli nie uprawiasz legalnie. Nie tylko naucz się jak uprawiać trawkę, naucz się jak być dyskretnym i nie chwalić się lub zwracać na siebie uwagę.

Proste luźne i przewiewne mieszanki gleby w 10-20 litrowych wiadrach są świetne dla początkujących i znacznie bardziej wyrozumiałe niż jakikolwiek system hydroponiczny. Pamiętaj, aby wyciąć otwory w dnie wiadra i używać spodków pod nimi, aby złapać przelewanie. Trzeba będzie kupować składniki odżywcze do karmienia roślin z czasem jak również konewkę

Uprawa marihuany krok po kroku

uprawa marihuany krok po kroku
Źródło Zdjęcia: unsplash

Po zasadzeniu nasion lub ukorzenieniu klonów, nadszedł czas na ich uprawę. Obniżcie reflektor tak, aby znajdował się bliżej roślin, a nie zmuszał je do sięgania po światło. Podnieś system oświetlenia, jak twoje rośliny rosną. Ustaw timer światła, aby być włączone przez 18 godzin dziennie i wyłączone przez 6 godzin. Podczas tego etapu wegetatywnego, roślina będzie rosnąć liście i gałęzie, ale nie kwiaty (chyba że jest to roślina auto-kwitnąca).

Unikaj nadmiernego karmienia i podlewania roślin za wszelką cenę. Bądź ostrożny, ponieważ zawsze łatwiej jest dodać więcej składników odżywczych lub wody, niż je odjąć. Korzenie marihuany preferują cykl mokry/suchy, więc podnoś wiadra i będziesz miał lepszy wgląd na to, czy potrzebują podlewania, czy nie w zależności od wagi. Pierwszą oznaką przekarmionych roślin są spalone końcówki liści. Pierwsza zasada, jak uprawiać zielsko jest nauczyć się czasem trzymać z dala.

Gdy jest ograniczona przestrzeń do uprawy, mają zastosowanie niektóre podstawowe zasady:
Ponieważ powierzchnia kwadratowa jest na wagę złota, plany muszą w pełni wykorzystać każdy dostępny cal. Oznacza to wybór pomiędzy uprawą odmian z przewagą indica, takich jak Hashplant, Afghani #1 lub planowanie przy użyciu drastycznych technik treliażu i treningu, w przypadku uprawy sativy, takiej jak Super Silver Haze, Jack Herer lub Kali Mist.

Przycinanie dla zwiększenia plonów

przycinanie marihuany dla zwiększenia plonu
Źródło Zdjęcia: unsplash

Przycinanie należy rozpocząć wcześnie i często. Przycinaj gałęzie tuż nad węzłem, w którym pojawią się dwa nowe pędy. Jeśli będziesz na bieżąco z tym procesem, będziesz miał rośliny, które wyglądają jak krzewy bonsai, z dużą ilością miejsc na pąki, ale bez zbytniego rozciągania i dużych przerw między węzłami. Jest to skuteczny sposób na uzyskanie większych plonów z małych przestrzeni, ale czas wegetacji wydłuży się, więc uwzględnijcie to w swoim harmonogramie.

Nie przycinaj lub podcinaj rośliny w ogóle po rozpoczęciu kwitnienia – będzie to w tym momencie tylko zmniejszenie zbiorów. Jeśli gałęzie zagrażają światłu, zginać je lub zwiąż je w dół, aby powstrzymać je przed spaleniem. System kratownic zbudowanych z drutu na poziomie baldachimu (tzw. system ScrOG lub Screen of Green (SOG)), pozwoli na dalsze rozłożenie pączków i znaczne zwiększenie plonów. Po prostu trenuj rosnące pędy, aby rosły poziomo wzdłuż dolnej części ekranu, aby wypełnić puste miejsca.

Moc kwiatów

jak uprawiać marihuanę krok po kroku
Źródło Zdjęcia: unsplash

Wewnątrz, decyzja o tym, kiedy wywołać kwitnienie u swoich roślinach należy całkowicie do Ciebie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uprawiać zioło, ważne jest, aby określić, ile miejsca masz i wziąć pod uwagę fakt, że rośliny będą rozciągać się na co najmniej kilka tygodni po tym jak wywoła się kwitnienie. Zazwyczaj polecam jeden tydzień na 4 litry pojemnika, więc roślina w 20l wiadrze powinna dostać około pięciu tygodni czasu wegetacyjnego.

Gdy jesteś gotowy, aby rozpocząć etap kwitnienia, przełącz timer na 12 godzin włączony / 12 godzin wyłączony cykl światła. Pamiętaj, aby nigdy nie przerywać 12-godzinnego okresu ciemności z jakiegokolwiek światła. To dezorientuje roślinę i może spowodować poważne problemy.

Zmień schemat żywienia na taki, który nadaje się do kwitnienia. Odżywki roślinne są zazwyczaj dostępne w formule wegetatywnej lub kwitnącej, więc zmień je na „kwitnące”. W zależności od czasu kwitnienia waszej odmiany, ustalcie, kiedy pozostały wam około dwa tygodnie i rozpocznijcie proces płukania. Jeśli uprawiasz odmianę o 60-dniowym okresie kwitnienia, zacznij przepłukiwać medium zwykłą wodą około 46 dnia. Badania naukowe wykazują jednak, że nie jest to konieczne, a konsumentom lepiej smakuje produkt, który nie był płukany.


Powiązane: Płukanie roślin przed zbiorami może być niepotrzebne

Zbieranie, suszenie i utwardzanie

zbieranie i suszenie marihuany
Źródło Zdjęcia: unsplash

Wiedza o tym, kiedy i jak zbierać swoje pąki jest tak samo ważna jak wiedza o tym, jak uprawiać trawkę.

Użyjcie silnej lupy, aby przyjrzeć się z bliska włoskom, maleńkim gruczołowym łodyżkom i główkom, które czasami nazywane są „kryształkami”. Z bliska przypominają one małe szklane grzyby z trzonem, który tworzy bulwiasty, okrągły, przezroczysty szczyt. Wewnątrz tej główki gruczołu znajdują się związki psychoaktywne (THC, CBD itp.). Zbierajcie, gdy większość główek gruczołów zacznie się robić mętnobiała i zanim staną się całkowicie bursztynowe. Jeśli chcecie uzyskać bardziej ospałe kamienie, zbierzcie je, gdy są już w większości bursztynowe.

Po zbiorach, należy przyciąć i powiesić pąki do wysuszenia. Proces ten powinien trwać około tygodnia lub dwóch, w zależności od wilgotności i ciepła w twoim regionie. Najlepiej jest zawsze trzymać ten proces wolniej niż 3-4 dni, aby upewnić się, że nie zamykasz się w tym „zielonym” smaku chlorofilu. Dodaj nawilżacz do swojej suszarni, jeśli uważasz, że twoje bryłki wysychają zbyt szybko. Nigdy nie zostawiaj wentylatora dmuchającego bezpośrednio na suszącą się roślinę, ale upewnij się, że powietrze jest w obiegu, aby uniknąć pleśni i zgnilizny pąków.

Po ustaleniu, że twoje pąki są wystarczająco wysuszone, jesteś gotowy do słoikowania by je utwardzić. Łodygi powinny trzaskać zamiast się zginać, a zewnętrzna strona kwiatów powinna być sucha w dotyku. Prawda jest taka, że w kwiatostanie jest jeszcze mnóstwo wody, a proces utwardzania powoli „wypaca” resztki płynu.

Zawsze używaj nieprzezroczystych słoików (takich, których nie widać w środku) i umieść je w chłodnym, ciemnym miejscu. Otwórz słoiki, aby określić poziom wilgotności i pozostaw je otwarte, jeśli na wewnętrznej stronie szkła tworzy się wilgoć. Powoli, ale pewnie, jeśli otworzysz i zamkniesz słoiki raz lub dwa razy dziennie, wilgotne powietrze zostanie uzupełnione suchym powietrzem, a woda, która utknęła w środku twojego pączka, będzie wychodzić na zewnątrz, a następnie w ogóle na powietrze. Po mniej więcej trzech tygodniach do miesiąca utwardzania, twoje pąki powinny palić się i smakować doskonale.

Wskazówki dotyczące prawidłowego suszenia i utwardzania

Kluczową częścią nauki jak uprawiać trawkę jest opanowanie technik suszenia i utwardzania.

  • Nie chcesz, aby marihuana schła zbyt szybko lub zbyt wolno, ponieważ idealny czas suszenia dla zdrowej i aromatycznej rośliny marihuany wynosi od 10 do 14 dni. Dłuższe suszenie może spowodować pewną utratę profili smakowych.
  • Idealna temperatura i wilgotność do suszenia i utwardzania marihuany, to 24℃ i 50% wilgotności.
  • Przycinaj z minimalnym zakresem obsługi
    • usuwaj łodygi i liście słoneczne,
    • przycinaj wystarczająco, ale nie przesadzaj
    • używaj końcówek, nie krawędzi i nie ruszaj pąków

Dzięki temu będziesz miał produkt wysokiej jakości.

Zwracanie uwagi na szczegóły jest niezbędne, jeśli jesteś początkującym, który próbuje dowiedzieć się, jak uprawiać zioło. Nawet najbardziej nieistotny szczegół może stanowić różnicę między zdrową rośliną a niewypałem.

Dowiedz się, jaki jest najlepszy rodzaj pojemnika do uprawy marihuany. Zalecamy pojemnik, który jest wykonany z oddychającej tkaniny, która pozwala korzeniom twojej rośliny rosnąć znacznie wyżej. Większe korzenie oznaczają większą roślinę marihuany, co oznacza bardziej obfite plony, gdy nadejdzie czas.

Ogród hydroponiczny

Ogród hydroponiczny, znany również jako ustawienie „hydro”, jest bardzo popularnym wdrożeniem do uprawy wysokiej jakości trawki. Sprawdź typowe konfiguracje hydro, pozwalające zobaczyć, co jest potrzebne, aby z powodzeniem wdrożyć własną konfigurację hydro w domu. Dla tych, którzy są początkujący tylko uczenie się, jak uprawiać trawkę, hydroponiczny ogród może wydawać się zbyt skomplikowany, aby nawet go rozważyć. Jednak z pomocą ekspertów można łatwo skonfigurować system hydroponiczny, który da ci epickie plony!

Kontrola i zarządzanie szkodnikami

uprawa hydroponiczna marihuany krok po kroku
Źródło Zdjęcia: softsecrets

Jak w każdym ogrodzie, przy uprawie marihuany, szkodniki są stałym zmartwieniem. Dla każdego, kto uczy się, jak uprawiać trawkę, ważne jest, aby dobrze poznać zasady walki ze szkodnikami. Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest to, aby uprawy marihuany, nad którymi tak ciężko pracowałeś, zostały zjedzone przez szkodniki. Naucz się, jak odstraszyć szkodniki od twoich cennych roślin za pomocą zintegrowanej ochrony przed szkodnikami, zatrzymując plagę, zanim jeszcze do niej dojdzie. Tylko kilka prostych kroków może oznaczać różnicę między zwycięstwem a porażką.

Dobrą rutyną integrowanej ochrony roślin roślin poza regularnym opryskiem olejem Neem jest owinięcie dolnej części rośliny lepem na szkodniki. Dzięki temu będziesz wiedział czy musisz zwiększyć oprysk czy też zastosować jakieś środki chemiczne.

Zawsze też usuwaj żółte liście, ponieważ jest to kolor, który przyciąga owady. To dlatego lepy na szkodniki są żółte.

Ostatnia rada jak uprawiać trawkę

Teraz znasz już podstawy uprawy marihuany od nasion do zbiorów. Nadszedł czas, aby zaopatrzyć się w narzędzia, których potrzebujesz i zacząć już dziś. I pamiętaj o robieniu notatek, a jeszcze lepiej, załóż swój własny anonimowy pamiętnik online uprawiania zioła.

Słowo końcowe

Porady są dla osób, które mieszkają w miejscu, gdzie taka uprawa jest legalna. W polsce uprawa nie jest legalna. Jeśli jesteś polakiem na obczyźnie, zorientuj się czy w tym kraju jest to legalne.

Uprawa konopi siewnej jest legalna z małym „ale„, które musisz znać. Rzecz najważniejsza to to, że THC (tetrahydrokannabiniol) nie może przekraczać 02%. Musisz również posiadać odpowiednie zezwolenie, o które może starać się jedynie rolnik lub przedsiębiorca. Nie może też być to osoba karana – Art. 63, 64 i 65 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. To oznacza brak wyroku za nielegalną uprawę.

W przyszłości prawdopodobnie się to zmieni, ale na razie musisz bardzo uważać żeby nie złamać bardzo restrykcyjnych obecnie przepisów.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule „Uprawa konopi CBD w Polsce – czy to jest legalne?„.

___
Kolekcjonerskie nasiona kupisz na panpestka.pl
2021-02-25 16:20:00

Dodaj komentarz