Konopne Brownie

TRUDNOŚĆ:

Konopne Brownie - czyli przepis na miazgę

Przyznam się szczerze, że nie przepadam za czekoladą w większości jej postaci. Nie lubię tabliczek ani batoników, a w szczególności nie lubię lodów czekoladowych. Niemniej jednak od dziecka lubię ciasta czekoladowe. Paradoksalnie są to moje ulubione ciasta. Pamiętam jak jako małolat latałem do cioci na murzynka ze śliwkami. Kiedy pierwszy raz byłem w Amsterdamie od razu podkusiło mnie, żeby w pierwszym kofiku w jakim zobaczyłem “Magic Brownie” kupić sobie takie. Byłem srogo zawiedziony. Dosłownie odniosłem wrażenie, że nic nie poczułem. Kupiłem więc drugie. Dalej nic. Dużo później dane mi było poznać panią, która prowadziła firmę “Amsterdam Edibles Connection”. Powiedziała mi, że w kofikach to są ciastka “dla turystów” więc dawki są dużo mniejsze. Zaproponowała mi, że upiecze dla mnie brownie “na zamówienie”. Oczywiście nie wahałem się i umówiłem się z nią parę dni później. To brownie było czymś zupełnie innym. Czułem mocne uderzenie kanabinoidów. Pełne rozluźnienie mięśni do tego stopnia, że nie czułem nóg. Miałem bardzo małe oczy i świetny humor.  

Hash Brownie

Jak samemu zrobić hash brownie?

Oczywiście z upływem czasu znalazłem się w sytuacji, w której sam chciałem zrobić takie ciastka. Zacząłem szukać w intrenecie i piec własne konopne brownie. Robiłem to wiele razy na różne sposoby, używając innych proporcji aż doszedłem do wersji, która mnie osobiście odpowiada najbardziej. Tutaj chciałbym zaznaczyć właśnie, że sposobów jest, jak to bywa z takimi przepisami bardzo wiele, a różnią się nieznacznie. Sposób w jaki wykonujesz przepis też ma wpływ na smak. Można zrobić tak aby smak weedu był bardziej wyraźny, a można też tak że prawie go nie czuć. Ja osobiście wolę kedy mniej czuć smak a bardziej czuć działanie. Składniki pozostają jednak takie same: 

Konopne Brownie

Składniki na konopne brownie

225g Masła Konopnego – tutaj odsyłam do artykułu jak zrobić masło 

https://www.konopie.tv/canna-butter-czyli-maslo-z-konopiami-ala-zenon/

3 jajka 

200g Cukru Trzcinowego 

100g Cukru Białego 

100g Cukru Musaka 

140g Mąki Pszennej 

85g Cacao w proszku 

30ml ekstraktu wanilliowego 

30ml Kawy 

100g gorzkiej czekolady co najmniej 75% 

250g Dodatków. Ja osobiście dodaję orzechy macademia ale tutaj można dodać suszone owoce inne orzechy, płatki etc. 

Tutaj chciałbym tylko zaznaczyć, że jakość składników jest SUPER ważna. Ja, jeżeli już mam piec takie Magiczne konopne brownie to wolę nie oszczędzać i zrobić sobie przyjemność. Kupując biologiczne Jajka, masło, kakao, czekoladę i cukier otrzymasz mocny wyrazisty smak. Niemniej jednak, nie jest to koniecznością.  

Sposób na zrobienie Magic Brownie

Podstawą wykonania dobrze konopnego brownie to przygotowanie sobie składników. Najlepiej odważyć sobie i przygotować wszystkie tak by mieć je pod ręką. Ja zaczynam od przygotowania sobie formy do pieczenia. Na podaną ilość składników ja używam wymiaru 24x24cm, ale można użyć większej, brownie po prostu będzie cieńsze. Bardzo ważne jest by użyć papieru do wypieków i wyłożyć nim formę. Brownie to bardzo kleiste ciasto. Następnie biorę patelnie, rozgrzewam i wrzucam orzechy. Kiedy zaczynają puszczać zapach, przerzucam je do moździerza i gniotę na małe kawałki. Kiedy są gotowe odkładam je na bok. W osobnej misce ubijam trzy rodzaje cukru z jajkami. Następnie jest najtrudniejszy etap. Nalewam wody do garnka i doprowadzam ją do wrzenia. Na wierz kładę szklaną miskę. Ja osobiście obtaczam brzeg garnka jakąś ścierką po ty by miska nie pękła od metalowego brzegu garnka. Do tak położonej nad parującym wrzątkiem miski wrzucam połamaną czekoladę oraz masło konopne. Obie substancje topią się idealnie, powoli i łączą się ze sobą idealnie. Kiedy są gotowe dodaje je do wcześniej przygotowanego miksu z jajek i cukru i ubijam delikatnie. Przesiewając przez sitko dodaję kakao oraz mąkę. Przed wymieszaniem dodaję łyżeczkę ekstraktu oraz łyżeczkę czarnej kawy. Delikatnie mieszkam tak aby składniki połączyły się i dodaję orzechy. Mieszam bez delikatnie, nie chcemy by ciasto było za bardzo urobione. Kiedy widzimy, że jest jednolite nakładamy do formy do pieczenia i wyrównujemy. Wkładamy do piekarnika, rozgrzanego do 180 stopni na około 30-40 min. Jeżeli chodzi o czas to już osobista preferencja. Po wyciągnięciu trzeba pamiętać by odstawić na co najmniej 30min a najlepiej na godzinkę przed rozpoczęciem konsumpcji. Powinny wam wyjść superaksamitne i megaczekoladowe, zakalcowe konopne brownie. Życzę udanych wypieków oraz smacznego.  

2021-07-07 16:57:35

Dodaj komentarz